Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Azért vajon megbüntetnek...

Azért vajon megbüntetnek (rendőrt nem láttam, térfigyelőt nem figyeltem), hogy tegnap Nyíregyházán a zebrán keresztbe fordultam a másik sávba?

Figyelt kérdés
Tehát mentem egyenesen, de rossz irányban, vissza akartam fordulni és véletlenül a zebrára mentem fel. Visszatolatni nem tudtam, mert a fenekemben ott voltak. A szemben lévők pirosat kaptak, én meg mintha gyalogos lettem volna, a kocsival a zebrán mentem át a másik sávba, U alakban. De piroson nem mentem át, vagyis az én sávomba zöld volt, a másikban vagy 3-4 másodperce piros, amikor átmentem. Tudom, hogy egy barom vagyok, de fontos volt a visszakanyarodás.
2016. jún. 6. 09:39
 1/8 A kérdező kommentje:
A zebrán szerencsére nem mentek át gyalogosok akkor, nem veszélyeztettem őket. Inkább én voltam a gyalogos...
2016. jún. 6. 09:42
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha nem látta senki akk enm.
2016. jún. 6. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Azt gondoltam...Térfigyelő nem tudom volt-e, bár olyan sok szabályt nem sértettem meg, csak troll voltam.
2016. jún. 6. 09:59
 4/8 anonim ***** válasza:

Mindenkiben él egy tévhit, hogy a zebrán nem lehet tolatni vagy kanyarodni, vagy ilyesmi. Csak várakozni, és megállni nem szabad rajta!

A leírásod alapján a pirosban való áthajtásért tehetnek oda neked egy jó nagy csekket 6 számjeggyel!

2016. jún. 6. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Azt nem tudom volt-e térfigyelő kamera, remélem nem.
2016. jún. 6. 10:40
 6/8 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__autok-motorok__783..


Kicsit megszaporodtak az ilyenek mostanában:)

Egyébként, hogy lehet véletlenül megfordulni egy lámpás zebrán? Minek kellett volna ott lennie, hogy ne menj rá? Ilyenkor inkább a vezetésre való alkalmasságot kell megkérdőjelezni (itass, bedrogozott sofőr, vagy alapból ennyire figyelmetlen)

Megbüntetni utólag nem fognak, ha egyből megállítanak, akkor is pereskedhettél volna egy sort, és lehet megúszod, ahogy írják fent is.


Kíváncsi leszek a jogalkotók mikor ismerik fel a rést, hogy a zebrán hosszában haladó autósokkal szemben is fel lehessen lépni. Mert úgy tűnik van ami nem megy séróból

2016. jún. 6. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ja egyébként azt a megközelítést hivatalos szervvel szemben nehogy le merd írni, vagy mondani, hogy "de fontos volt". A 40 tonnás kamionnak fontosabb időben a célhoz érnie, mégse tapossa ki beled a zebrán.


Kb ezzel a hozzáállással példálóznak amikor a béka segge alatti morált emlegetik, mert "nekem fontos, leszarok minden mást".

2016. jún. 6. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

[link]


Ez volt a helyzet, vagy 10 mpe keresztbe fordulva voltam a zebrán és 3-4 mpe volt piros (mert nem engedtek el a szembe jövők), muszáj voltam elmenni onnan.

2016. jún. 6. 14:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!