Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Vegyek még plusz órákat...

Vegyek még plusz órákat vezetésnél?

Figyelt kérdés

40 órát vettem. Voltam vizsgázni és nem sikerült. Balra kanyarodásnál nehezen belátható volt a kereszteződés, elnéztem jobbra majd nyújtózkodtam balra, hogy lássak is valamit, majd indultam. Ez kb 3 másodperc volt. Ezalatt az idő alatt befordult jobb oldalon egy autó amit nem láttam ezért belefékezett az oktató. Nem csekkoltam vissza az indulás előtt. Parkolások mennek annyira, hogy rábólintsanak. Nem érzem magam bizonytalannak. Nem is félek. Szeretek vezetni. Általánosságban a hibáim a következőek:

-A fent említett vissza nem csekkolás (bár ezt már nagyon a fejembe vésem)

-Ha lekapcsol az index hajlamos vagyok megfeletkezni róla. Nem érzékelem, hogy lekapcsolt magától.

-A parkolások nem annyira szépek, de még beleférnek.

Az utolsó 10 óra után alig fejlődtem valamit. Nem látom értelmét menni és pazarolni a pénzt. Szerintetek megpróbálkozzam egy újabb vizsgával plusz óra nélkül? A vizsgabiztos nagyon rendes volt egyébként. Mondta, hogy az ominózus hibámig nem húzott egy hibapontot sem.


2016. jún. 13. 13:54
 1/4 anonim ***** válasza:
Nincs kotelezo plusz ora ilyenkor?
2016. jún. 13. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom. Majd megkérdezem.
2016. jún. 13. 14:03
 3/4 anonim ***** válasza:

Lehet nem kötelező bukás után a plusz óra, de mindenképpen ajánlott.

Megvan annak a haszna nálad is, ha a következő vizsga előtt gyakorolsz néhány órát, és a vizsgabiztos is látja a vezetési kartonon, hogy a bukást követően gyakoroltál, nem csak beestél a következő vizsgára.

"Nem látom értelmét menni és pazarolni a pénzt." - az elbukott vizsga az igazi pénz pazarlás, de az sajnos benne van a pakliban.

Nem 10-20 órákat kell már venni, de 1-2 gyakorlás mindenképpen hasznos a következő vizsga előtt.

Az természetes, hogy már rohamos fejlődés nincs a forgalmi vizsgát megelőző órákon, viszont a finomhangolások is fontosak, egyetlen figyelmetlenségen el lehet bukni.

Az index idő előtti kikapcsolása is figyelmeztető, hogy ott technikailag nem jól csinálsz valamit - javulni fog majd az is, később nem nagyon lesz olyan, hogy az index "magától" kikapcsol

2016. jún. 13. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Érdemes akkor + órát venni már csak azért is, hogy látják gyakorlotam utána. Azt hiszem akkor veszek 1-2 plusz órát. Nem is baj h bukó lett. Sőt! Most jól megjegyeztem, hogy az utolsó pillanatban vissza kell csekkolni. Ki tudja, lehet h az életem múlt ezen a tapasztalaton.
2016. jún. 13. 15:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!