Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Tudtok jo biztonsagi kamerát...

Tudtok jo biztonsagi kamerát autoba?

Figyelt kérdés
Olyan kamerát szeretnek az automba, ami azt az idot rogziti, amikor epp nem tartozkodok a gepjarmuben. valaki vegig huzta az automat kulccsal, es ma lett ujra fényezve stb. ezek utan biztonsagosabba szeretnem tenni a vagyonom az alta, hogy egy ilyen kamerára beruhazok.

2016. jún. 27. 18:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
2%

Magyarországon autóba olyan kamerát használni ami kifelé fordítva veszi a forgalmat, embereket, mások autóját csak engedélyel lehet használni.

Vagyis átlag ember számára tilos az autóba ilyen kamerát rakni.

Ugyanis nincs jogod másokról felvételt készíteni az ő hozzájárulásuk nélkül!

2016. jún. 27. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
nem olvastad el rendesen a kerdesem. :)
2016. jún. 27. 19:13
 3/15 anonim ***** válasza:
64%
Sajnos csak utólag próbálkozhatsz hátha valamelyik köztéri/üzleti kamera felvette az esetet.
2016. jún. 27. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
95%

Az első válaszoló hatalmas tévedésben van!

Szabad kamerát használni, csak a felvételek felhasználásához kell engedély az érintettektől. Hatóság részére kiadhatóak ezek a felvételek is.

2016. jún. 27. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
3%

Utolsó:


Akkor rakj a kocsidba feltünő helyre egy ilyen kamerát, és mikor meglátsz egy rendörautót állítsd meg és kérdezz rá náluk.

És már rakatják is el a kamerádat.

És meg is büntetnek majd:)

2016. jún. 27. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Az a problema, hogy ezekben a kamerakban altalaban kicsi a beepitett akksi, szoval olyat szerintem nem fogsz talalni, ami akarmennyi ideig fog rogziteni, ha te nem vagy ott. Nemem igaz egy eleg olcso kameram van, de 2 percet sem megy miutan a kontaktot levettem.
2016. jún. 27. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Mi egy hangárt figyelünk Mobius kamerával és bevált. Elterjedt kamera ami mindenfélére jó.

Saját akkus ami 8 órán át üzemelteti a kamerát, de az autó akkujáról se fogyaszt sokat. Beállítható a mozgásérzékelős fullhd felvétel vagy nagy felbontású fotó készítés rajta.

Csak 25-30 pénz egy 32 Gb sd kártyával. Jól elrejthető, nagy látószög és a közvilágítás fénye mellett is jól lát.


Ámde jobb megelőzni a kárt és le kell fóliázni az autót. Az nem csak a parasztok keze általi szándékos karcolásoktól véd, hanem ha enyhébben meghúzza egy másik autós az autót.

Nekem is okoztak már kárt amit felvett kamera de én alternatív módon rendezem majd, amikor nem számít rá az illető.

2016. jún. 28. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
93%

A jogi részét sokan nem értik és vagy azt gondolják, hogy szabad, vagy azt, hogy nem szabad kamerázni.


Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság

Szabad-e autónkban fedélzeti kamerát használnunk?


"Magyarországon az ilyen felvételek jogi megítélése bizonytalan lábakon áll. A Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatóságának álláspontja alapján jelenleg nincs olyan hatályos jogszabály, ami kimondottan engedné, vagy tiltaná a kamera elhelyezését a gépjárműben, ezért a kamerával történő megfigyeléssel összefüggésben a 2011. évi CXII. Infotv. rendelkezései alkalmazandók. Eszerint a rögzítés és az otthoni felhasználás kívül esik a hatóság hatáskörén. Elvileg tehát bárki kamerázhat az autójából, de a felvételek nyilvános megosztása személyiségvédelmi kockázatokat rejt és eljárást vonhat maga után, ugyanis jogi szempontból e két tevékenység élesen elkülönül."

2016. jún. 28. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Látod 5. pont ezt írtam, mint az előtem válaszoló!


Mellesleg van az autómban kamera. Eléggé feltűnő helyen van, mert a középső tükörre van felszerelve. A rendőr pedig nem szólt még érte, pedig sokszor találkozok velük!

Ha tilos lenne a használatuk mint Ausztriában, vagy Németországban, akkor autós kamera néven nem is árusítanák.

No meg aztán rajtam kívül több ezer autóban van menetrögzítő kamera!

A kismillió kerékpárosról és a motorosokról még nem is esett szó,

pedig ezek felvételeiből elég sok van még a netre is feltöltve! Még se hallottam még egyszer sem, hogy Péterfalvi nyekergett volna, hogy "de kérem ez adatvédelmileg aggályos!"

No meg akkor se lenne gond, mert az adatvédelmi biztos csak irányelveket határoz meg, az alapján pedig még a rendőr se bírságol.


A kérdező pedig ha vesz egy olcsó kamerát, tesz bele egy legalább 32 GB-os kártyát, akkor kb. 8-9 órányi felvételt tud csinálni. A lényeg, hogy legyen folyamatos tápja, ne a gyújtással együtt működő szivargyújtóból működjön.

2016. jún. 28. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
20%
Egy teljesen off kerdes: Magyarorszagon teljesen random emberek karcolnak teljesen random autokat semmi ok nelkul?
2016. jún. 28. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!