Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért kényszerítik a biciklise...

Miért kényszerítik a bicikliseket az úttestre, ha levegőnek nézik őket? Hogyan lehetne összehangolni, megtanítani hogy mindenki figyeljen egymásra?

Figyelt kérdés
Én többnyire autóval közlekedek, de ma amikor biciklire pattantam, akkor jutott eszembe ez a gondolat. Rákényszerültem az autó útra, és a körforgalomnál betartottam azokat a szabályokat, amik az autósokra is vonatkoznak. Megvártam míg biztonságosan betudok menni a körforgóba és a második kijárónál szándékoztam kimenni, de az elsőnél majdnem elcsapott egy autós aki nagy slukkal jött be a körbe, és valamiért azt gondolta, hogy majd én is arra haladok, holott ezt én nem jeleztem. Én mindig jelzek a karommal, mint ahogy jeleztem is amikor kihajtottam a körforgalomból a második kijárónál, de azt vettem észre, hogy hiába az igyekezetem, ha az autósokba az ivódott bele, hogy a biciklisek csak vágtatnak tökön babon uborkán. Tehát én látom mindkét szemszögből, de valahogy meg kéne tanítani mindegyik féllel, hogy a szabályok mindegyikre vonatkoznak nem?
2016. júl. 1. 11:39
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
42%

"hogy a biciklisek csak vágtatnak tökön babon uborkán"


Nem a vita kedveert, de az esetek tobb, mint 90%-aban ez igy van.

Piros lampa es elsobbseg, mint olyan a legtobb kerekparos fejeben nincs meg. (Budapesten legalabbis biztosan nem.)


Sajnos valoban sok autos is levegonek nezi oket es a bringasok is parasztok gyakran az autosokkal. Az embereken kene valtoztatni alapvetoen.

2016. júl. 1. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
49%
Azokat a bicikliseket nem szokták figyelembe venni, akik balf.szoskodnak. Èn pl 30km/h körül szoktam menni, idejèt se tudom mikor mert valaki bevágni elèm. Egyèbkènt autósból is a határozatlan tötymörgő legirritálóbb ès legveszèlyesebb.
2016. júl. 1. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

1# válaszoló. Ez nem vita, pont erre utaltam én is, és az szívja meg biciklisként aki betartaná a szabályokat, de az autósok meg már úgy vannak vele, hogy rá sem rántanak, ha biciklist látnak. Épp a biciklisek balf...ságai miatt.

Én a kreszt akkor is tanítanám keményen, ha valaki nem akar épp jogosítványt szerezni,. Én a mai autóst aki majdnem elcsapott nem hibáztatom mert megszokta, hogy a biciklisek mennek a fent említett zöldségféléken keresztül. A bicikliseknek hiába rakod ki a "Hajtva tilos, tolva szabályos" táblát a zebrára. Ugyanúgy áthajtanak! Én meg nem, és amikor oda érek a zebrához bringával leszállok róla. De már így is előfordult, hogy sokkot kapott egy idegesebb sofőr, mert én a járda szélén fékeztem, és nem akarta elhinni, hogy én tényleg megállok és leszállok. Ennek is az az oka, hogy jogosan nem hiszi el, hogy én meg fogok állni.

Ha autóval vagyok, én is nagyon figyelek a zebra felé közeledő biciklisre, mert nem tudom ,hogy meglep-e azzal, hogy ő kihajt, vagy megáll és leszáll.

2016. júl. 1. 12:14
 4/21 anonim ***** válasza:
74%
#2 harminccal körforgalomban? Eszetlen nagy király vagy!
2016. júl. 1. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Én pont az ilyen esetek miatt nem szoktam körforgalomban biciklizni. Ilyenkor mindig leszállok a körforgalom előtt, és gyalog áttolom a biciklit. Persze nem a körforgalomban, hanem ott mellette.
2016. júl. 1. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Most eszembe jutott a Közlekedj okosan rajzfilm. Emlékeztek még rá? :-) Ma már nincs ilyen.
2016. júl. 1. 13:31
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Pedig gyerekkorban kéne már elkezdeni tanítani, hogy később mindenki normálisan közlekedjen.
2016. júl. 1. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Igen, de kb. csak annyit tanítanak meg, hogy ha piros tilos,ha zöld mehet. Ezt az óvodás is tudja.

A Gizi néni meg kimehet autóútra, mert hogy ő most már járművel van, aztán dzsalinkázhat jobbra balra, mert majd úgy is figyelnek rá az autósok, mert azért van rajta kormány és fék. Még mindig az a legfőbb kérdésem, hogy hogy lehetne ezt összehangolni?

2016. júl. 1. 14:30
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Társadalmi szintű probléma, mostani helyzetben sehogy, ha csak nem indítasz valami országos progamot, aminek a keretein belül kötelező mindenkinek részt vennie egy tanfolyamon. :D

Ha kötelezővé tennék a gyerekeknek az oktatást az iskolákban, akkor a következő generáció idején már talán lenne valami összhang... de jelen állapotok között ez szinte a lehetetlen.

2016. júl. 1. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
A kérdés ugyan általánosabb, de a konkrét helyzetet baromi egyszerű elkerülni: eleve középre (marmint sávközépre) húzódva hajtasz be, ott is maradsz, hogy balról már ne férjenek el melletted (pár másodpercről beszélünk, annyit kibírnak) és amíg bent maradsz, folyamatosan balra jelzel. Ebből mindenki érteni fogja, hogy nem nagy ötlet balról elmenni melletted és kivágni a körforgalomból. Bevált módszer.
2016. júl. 1. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!