Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Lakott terület kezdete tábláva...

Lakott terület kezdete táblával sebességkorlátozás?

Figyelt kérdés

Van egy falu és a lakott terület kezdete táblán nincs sebességkorlátozás.

De van egy rendezvény(2nap) és ennek az idejére kihelyeznek egy 30as sebességkorlátozást a lakott terület kezdete táblára. Erről én semmilyen tájékoztatást nem kaptam(falutv van de mivel nem nézek tv-t így nincs is a kábel lehúzva a szobába, postaládában sem volt papír róla), és mivel végig a faluban voltam, így honnan kellene tudnom, hogy 30-as korlátozás van?

Ha ilyenkor "gyorshajtáson" kapnak pl.(50-nel megyek, mert nem tudok a 30-ról), akkor mi van?


2016. júl. 11. 20:21
 1/6 anonim ***** válasza:
76%
Akkor rábactál:)
2016. júl. 11. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
83%
A faluban valaki nem szól róla? Nem hiszem. Amúgy +20 km/h nem vészes, én úgy tudom hivatalosan ezért még nem jár pénzbüntetés. Amúgy, ha van rendezvény azt látod ha vezetsz, látod a nyüzsgést és ott alapból is lassítasz. Amúgy nem gondolom, hogy nagyon cseszekednének a rendőrök de mondom valakitől úgyis megtudnád.
2016. júl. 11. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
90%

Van egy hasonló, saját történetem, még a rendszerváltás előttről.

Vidéki városban, egy igen hosszú utcában laktunk, ami kétirányú volt. Jó hosszan olyan szakasz is volt, ahol semmiféle úttorkolat, útkereszteződés nem volt.

Egy reggel elindultam autóval, úgy 400 m után autók álltak az út szélén, előttem. Már akartam elkerülni őket, mikor észrevettem, hogy két rendőr jár autóról, autóra. Gondoltam, igazoltatás, félreálltam, kiszálltam, kezemben az okmányokkal. Köszöntek, és közölték, hogy megbírságolnak, mert egyirányú utcában, a megengedett iránnyal szemben hajtottam. Nem értettem, elmondták, hogy cirkusz érkezett a városba, és a környéken két utcát egyirányúsítottak, ez az egyik, és éppen tiltott irányban közlekedtem. De, kellett is látnom a kora reggel kihelyezett táblát. Mutattam az igazolványom, a címem. Mondtam, hogy otthonról indultam, nem láttam táblát. Kicsit elbizonytalanodtak, de aztán mégis a bírság mellett döntöttek. Nem fogadtam el, figyelmeztettek, hagy a szabálysértési eljárás drágább lesz. Az lett. Nekem ez nem tetszett, írtam a megyei napilapnak és helyi TV-nek is. A TV-től kerestek, behívtak; vacilláltam, de az igazságérzetem győzött: elmentem. Mondták, hogy majd kérnek hozzá magán- és szakértői véleményeket, úgy adják műsorba, szerkesztve. Elkérték az otthoni telefonszámomat (még nem létezett mobil), és értesítettek, mikor lesz a műsor. A velem készült rész lényegét adták csak le, szakértők szerint, nem volt jogos a büntetés. A rendőrség képviselője elég kellemetlen helyzetbe került, mert nem volt igazi érve. Tulajdonképpen még az sem lett volna megoldás, ha az ott lakókat bedobott értesítőkkel tájékoztatták volna, hiszen nincs arra bizonyíték, hogy mindenki elolvasta volna.

Hamarosan kaptam a rendőrkapitányságtól egy ajánlott levelet, hogy nem kell befizetnem a csekket.

Problémám csak annyi lett, hogy mikor a szabálysértési tárgyalásról visszaérkeztem a munkahelyemre és faggattak, én nem is beszéltem az eredményről, csak arról, hogy milyen gyönyörű nő a szabálysértési előadó. Ha nem büntettek volna meg, talán sose láttam volna. És, volt, aki elmondta a feleségemnek.


Végülis, erre az esetre is áll, az ottani tanulság, hogy a KRESZ-ben nincs olyan, hogy szóbeszéd, hirdetmény, szórólap, kisbírói kidobolás, TV-híradás, újságcikk alapján kell közlekedni. Ez exlex állapot. Hogyan bizonyítják, hogy a szabálysértő értesült róla? Nem találkozol a táblával, nem vonatkozik rád.

2016. júl. 11. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Előző:

Hasonló joghézag az is, hogy a kresz szerint a sebességkorlátozást jelző táblák hatálya a következő kereszteződés kezdetéig tart.

Élő példa a külső Váci út. Lakott terület lévén végig 50 lenne, de a 61 vagy 70 minden sarkon meg van ismételve.

Aha, ez jó, 70-el lehet menni a következő kereszteződésig, de ha a fakabátoknak lenne annyi esze, hogy pont a kereszteződésen áthajtó kocsikat fotózzák, pont benne a kereszteződésben 70-el, akkor az összes autóst meg lehetne bírságolni...

2016. júl. 11. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A rendôr büntet. Parancsot követ. Fellebbezni lehet. Az ilyen kihelyezett fo4galmi rend vàltozàs erõsen jogszerűtlen. A többsèg mègis làtni fogja ès nem 65el fognak menni, ès a tàblàt nem ismerők is alkalmazkodnak a sebessèghez.



#3 ez kemeny :)

Mindig is tudtam, bogy a rendőr nem ember, hanem közeg.

Felesègednek küldöm Zàmbò Jimmitôl az Egy jò asszony mindent megbocsàt c. szàmàt.

2016. júl. 12. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!

#2

Nem szólnak, mert valamikor hajnalban teszik ki mint kiderült. Amúgy a rendezvény helyszínére kocsival ilyenkor bemenni sem lehet(akkor meg minek a sebességkorlátozás), így az ezzel kb párhuzamos útra terelődik a forgalom, ami kb megfelelne a főútnak is, szóval ott az 50 nem sok, és még emberek sem sétálnak az úttestem, mert széles járdák vannak végig.

A rendezvény helyszínét, kb ugyanannyi sebességkorlátozó táblával körbe lehetne "keríteni", mint az egész falut.

2016. júl. 12. 07:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!