Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Az úgy szabályos (pl. Győrben)...

Az úgy szabályos (pl. Győrben) - hogy a járdán elhelyezett közlekedési jelzőtáblák helyenként fejmagasságban vannak, és esetenként téglalap alakúak (sarkosak)?

Figyelt kérdés
Jellemző a kör alakú tábla alatti téglalap alakú kiegészítő (valamely felirattal bíró) tábla fejmagasságba. Ha nem vigyáz valaki, komoly sérülést szerezhet.
2016. júl. 17. 19:11
 1/6 anonim ***** válasza:
52%
Ezért kell körbenézni miközben haladunk és nem csak menni és telefont nyomkodni mint egy birka.
2016. júl. 17. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Pedig hallottam én valamikor minimális magasságról, - na, én aztán nem nyomkodom, még álló helyzetben sem, nem menet közben. Viszont forgalmasabb időszakban (amikor sok gyalogos közlekedik a járdán, és kerülgetik egymást, veszélyesek ezek az alacsonyan elhelyezett táblák.
2016. júl. 17. 21:18
 3/6 anonim ***** válasza:

1-es vagyok, hát én nagyjából találtam egy leírást de nem hiszem, hogy mérvadó


A jelzőtáblák elhelyezését a közúti jelzőtáblák megtervezésének,

alkalmazásának és elhelyezésének követelményeiről szóló 83/2004. (VI. 4.)

GKM rendelet (a továbbiakban: Rendelet) mellékletét képező „A közúti

jelzőtáblák megtervezésének, alkalmazásának és elhelyezésének

követelményei” című műszaki szabályzat (JETSZ) 5.11. pontja határozza meg

az alábbiak szerint:



„5.11. A jelzőtáblákat az útburkolat, illetőleg a talaj szintje felett úgy

kell elhelyezni, hogy


a) olyan helyen, ahol gyalogosközlekedés nincs, a tábla


aa) (a legalsó tábla) alsó éle legalább 1,50 méter,


ab) (a legfelső tábla) felső éle legfeljebb 4,10 méter,


ac) (a körforgalomban a kijárati útirányjelző tábla) felső éle legfeljebb

1,00 méter,


b) olyan helyen, ahol gyalogos- és/vagy kerékpáros közlekedés van, a tábla


ba) (a legalsó tábla) alsó éle legalább 2,25 méter,


bb) (a legfelső tábla) felső éle legfeljebb 4,10 méter,


c) az úttest felett elhelyezett tábla alsó éle legalább 4,70 méter,


d) a „Kikerülési irány” és a „Vasúti átjáró előjelző” táblák alsó éle

legalább 0,60 méter, de legfeljebb 0,80 méter,


e) a „Sávozott terelőtábla” alsó éle legalább 0,20 méter, de legfeljebb

0,30 méter magasságban legyen. (Amennyiben a jelzőtábla alatt kiegészítő

tábla is van, az „alsó él” alatt a kiegészítő tábla alsó élét kell

érteni.)”

2016. júl. 17. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi!! - Szerintem pedig az általad becsatolt részlet ben a (ba) rész éppen ide vonatkozik :


b) olyan helyen, ahol gyalogos- és/vagy kerékpáros közlekedés van, a tábla


ba) (a legalsó tábla) alsó éle legalább 2,25 méter,


- e szerint (és logikusan is) 2,25 m lenne az a minimális magasság (a tábla aljáé) - amit, úgy tűnik, valamiért (nyilván, mert így a táblakihelyezőnek egyszerűbb)(nyilván drágább és macerásabb olyan hosszú tartóoszlopot készíttetni - így több pénzük marad a saját jutalmazásukra, pedig egészen mást érdemelnének a fentiek miatt...) nem tartanak be. Balesetveszélyes. Rá kéne bírni valahogy a közlekedési céget, hogy (legalább ők) betartsák a szabályokat, és ne okozzanak balesetveszélyt.

2016. júl. 18. 04:24
 5/6 anonim ***** válasza:

Valóban ez a jogszabály az irányadó, csak nagyon sokszor nem igazán kérik számon az ilyen, elsőre apró részletnek tűnő előíráaok pontos betartását.


Egyébként az előírást nem a telefont nyomkodó gyalogosok miatt találták ki, hanem a vakok és gyengénlátók érdekében, mivel ők az ilyen, fejmagasságban lévő akadályokat sokszor egyáltalán nem képesek észlelni.

2016. júl. 18. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Amikor sűrű a forgalom, és mindenki rohan (mert rohan)(mindenki valahova) - akkor is rizikófaktor, hogy valaki nekimegy. És a szabályokat a való élethez is kell igazítani. Az emberek rohannak, kerülgetik egymást a járdákon - és nem számítanak a fejmagasságban rájuk leselkedő (bar.marcok által odahelyeztetett) (pláne)sarkos, szögletes táblákra.
2016. júl. 18. 18:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!