Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Éjjel, szemből és messziről a...

Éjjel, szemből és messziről a VÉDA megbüntet?

Figyelt kérdés

Jöttem hazafelé, egy kicsit gyorsabban, mint szerettem volna, figyelmetlenség (duh). 70 körül mutatott az óra, de annál biztosan nem többet, de az kb 4-5 km-t csal felfelé, azaz többet mutat, mint amennyivel megyek. Ez kb 100 m-re volt a VÉDÁ-tól, aztán lassítottam és megfelelő sebességgel átmentem alatta és tovább.


Viszont szemből jöttem, katasztrofális közvilágítás volt és emiatt korom sötét, a tompított meg elég erősen égett, és ugyebár az autó elején nincs rendszámvilágítás.

A hátulján ugyan van, de akkor már megfelelő sebességgel közlekedtem.


Ezek tudatában számíthatok csekkre?

Tudom, van az az Almerás cikk, hogy ha nem ismerhető fel az autó... De nem a fizetésen van a hangsúly (azon is), hanem hogy lehet-e csekk belőle.



2016. aug. 9. 00:07
 1/7 anonim ***** válasza:
47%
Pontosan mi a problémád? A fényszórót nem nézi a VÉDA... A sebességet meg méri este is, igen... Van rajt infra led. A 70-es szám nagyjából már büntetés szagú, persze lehet, hogy épp még megúsztad.
2016. aug. 9. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hat nagyon remélem, hogy megúsztam, tényleg nem szándékoztam 70 körül menni, még mutató szerint sem, mégis összejött.
2016. aug. 9. 07:33
 3/7 A kérdező kommentje:
Viszont ha látta, hogy büntethető sebességgel megyek, de mondjuk a rendszámot csak akkor tudta leolvasni, mikor egy ideje már megfelelő sebességgel mentem, akkor is büntet?
2016. aug. 9. 07:34
 4/7 anonim ***** válasza:
92%

1. Ha az óra 70-et mutatott az olyan 60-65 lehet a valóságban, 50-nél pedig csak 68-tól büntetnek.

2. A VÉDA sebességet csak közvetlen közelről, max. pár 10 méterről tud mérni.

3. Ha sebességet másik fénykép alapján méri be, és másik fényképről olvassa le a rendszámot, akkor is össze tudja kombinálni a kettőt.

2016. aug. 9. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Akkor talán nem lesz gond. 1 hét múlva kb kiderül.
2016. aug. 9. 08:33
 6/7 anonim ***** válasza:
Ez nem lézer. A lézerrel messzebbről is le tudnak kvöetni, de ez radar elvű. Akkor és azt mér, amikor áthaladsz előtte. Hogy meddig mér, max. 100 méter. Azért 10 méternél tovább ellát, de max. 100 méter, amit tud.
2016. aug. 9. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
szia lett bünti végül?
2019. jan. 20. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!