Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Így lehet főúton kerékpározni?

Így lehet főúton kerékpározni?

Figyelt kérdés
Ha én beépítek egy 250W feletti teljesítményű motort a kerékpáromba,akkor az elvileg már segédmotor kerékpárnak minősül, tehát elvileg mehetek vele olyan főúton, ahol kint vannak ezek a táblák: [link] . Ha van egy 300W-os motorom - ami akkumulátorral együtt jócskán megemeli a kerékpár súlyát, így jó, ha 30-al lehet vele menni sík úton, tehát kb ugyanott van az ember ha a normál kerékpárt lábbal kitekeri - akkor ezzel az eszközzel mehetek azokon a főutakon, ahonnan ki vannak tiltva az országútisok akik sokszor 40 körüli sebességgel száguldoznak?
2016. aug. 28. 21:21
 1/5 anonim ***** válasza:
Segédmotorossal se mehetsz ott.
2016. aug. 28. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"Ha én beépítek egy 250W feletti teljesítményű motort a kerékpáromba,akkor az elvileg már segédmotor kerékpárnak minősül"


Nem, 300 W felett segédmotoros kerékpár, kell rá biztosítás és jogosítvány is, valamint nappal is tompított fényszóróval kell kivilágítani.

Ha te építed, akkor kell még egyedi forgalomba helyezés is, ami egy picit drágább, mint egy robogó aminek van sorozat forgalomba helyezési engedélye. Ráadásul akkor is csak egy szinte láthatatlan kerékpár marad.


Az utakról nem szórakozásból tiltják ki a kerékpárosokat, hanem a testi épségük védelmében!

2016. aug. 28. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Miért tiltja ki a merci jel a segédmotoros kerékpárt? Annak nem ez a szimbóluma [link] ? Ez nem szerepel rajta. A kerékpár szimbólumba miért értenék bele ezt is?

Azt tudom, hogy ha segédmotorosnak minősül,akkor kell hozzá jogsi, biztosítás, de ezek technikai részletek, tényleg arra vagyok kíváncsi, hogy közlekedhetek-e vele így és ha nem akkor miért nem.

2016. aug. 29. 07:14
 4/5 anonim ***** válasza:
lvasd el még egyszer a "Ha te építed..." kezdetű bekezdést.
2016. aug. 29. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ez a tábla azt jelenti, hogy mezőgazdasági vontatóval, lassú járművel, segédmotoros kerékpárral, kerékpárral, állati erővel vont járművel behajtani tilos. Akkor is ezt jelenti, ha nincs rajta az smkp képe
2017. jan. 31. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!