Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Behajthatok biciklivel környez...

Behajthatok biciklivel környezet zóna táblánál?

Figyelt kérdés
Győr belvárosáról van szó, ha valaki netán ismerős erre. Egy több utcából álló terület, ahová kocsik csak engedéllyel mehetnek be, így a gyalogosok uralják a terepet. Az utca elején Környezet zóna tábla van, illetve motorkerépárral, és segédmotoros kerékpárral behajtani tilos tábla. (Pár utcában szerepel a biciklivel behajtani tilos tábla is, ez egyértelmű, nem ezekről van szó.) Én úgy gondoltam, hogy itt gyakorlatilag semmi sem tiltja, hogy biciklizzek. Nem megyek túl gyorsan, hiszen mindenhol gyalogosok vannak, tehát az sem mondható, hogy veszélyeztetek valakit. Mégis egyfolytában kapom az ívet, hogy nem itt kéne biciklizni. Én tudom rosszul, és valóban nem mehetnék be, vagy ők tévednek?

#kerékpár #Behajtani tilos #környezet zóna
2016. szept. 27. 21:31
 1/6 anonim ***** válasza:
bemehetsz, de csak az úton biciklizhetsz
2016. szept. 27. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
87%
Behajthatsz, de tilos finganod a környezetvédelem miatt, hogy ne legyen túl nagy a károsanyag kibocsájtásod!
2016. szept. 27. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

"z/3.79 „Környezetvédelmi övezet (zóna)” (53/e. ábra); a jelzőtábla azt jelzi, hogy a „Környezetvédelmi övezet (zóna) vége” (53/f. ábra) jelzőtábláig az úton (övezetben) a gépkocsik nem közlekedhetnek..."


A kerékpár nem gépkocsi, tehát behajthatsz.

2016. szept. 27. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
100%
Én értem, hogy miről beszélsz, Kérdező, de itt elsősorban nem a tábla kérdéses. Ez a terület gyakorlatilag sétálóutcaként működik, a "járda" és az "út" csak annyiban különbözik, hogy más térkővel van lerakva, nincs szintkülönbség, nincs komoly válaszvonal a kettő között. Ráadásul a vendéglők teraszai, meg néhány bolt utcára kitett áruja leszorítja a gyalogosokat a járdáról, nem mintha egyébként ott járkálnának. Ettől függetlenül Neked van igazad, nyugodtan behajthatsz, de ne várd, hogy ezt a Bözsi néni, Józsi bácsi, meg Anyuci a kis Pindurral is megérti. Nekik ez szabad terület, mennek, amerre látnak, vagy éppen nem látnak, mert másfelé néznek. Ha van rá lehetőséged, hogy nagyobb kerülő nélkül kihagyd, inkább tedd ezt.
2016. szept. 27. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
66%
Vigyázz, mennyi CO2-t bocsátasz ki! :-)
2016. szept. 27. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 T/Z válasza:

És itt egyébként mekkora sebességgel haladhat a kerékpáros?

10km/h-val, mintha járdán közlekedne, vagy többel is lehet menni?

2022. ápr. 23. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!