Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha kanyarodó sávban vagyok,...

Ha kanyarodó sávban vagyok, akkor is kell indexelni?

Figyelt kérdés
2016. okt. 13. 13:18
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Ezer kérdés volt már, ezer vitával. Meggyőződésem, hogy igen, s akkor is, ha sehova máshova nem is lehetne menni onnan (fizikailag lehetetlen).

Indokom: Minden irányváltoztatást jelezni kell. Az a sáv nem olyan, mint a szerpentin, ami kanyarog ugyan, de logikailag egyenes.

2016. okt. 13. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Igen, aki szemből vagy oldalról jön nem ismerheti, hogy az mar kanyarodó sav vagy nem, de ha indexelsz akkor nyilvánvalóvá válik.
2016. okt. 13. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Mi lenne, ha csak egyszer elolvasnád a kreszt, kérdező?

Mondjuk a 29. §-t.

2016. okt. 13. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
77%
A legtöbb esetben nem árt. Mivel a legtöbb kanyarodósáv nem hosszabb, mint 50 méter. Persze vannak hosszabbak is, de azokban is célszerű az index. Ne a KRESZ-re gondolj, hanem arra, hogy segítsd a többi autós társad.
2016. okt. 13. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
58%

"Ne a KRESZ-re gondolj, hanem arra, hogy segítsd a többi autós társad."

Bakker, a közlekedés nem valami segélyszolgálat. Mégis mire gondoljon vezetés közben, ha nem a kreszre, tán a Micimackóra? A kresz kerek-perec kimondja, hogy ilyen helyzetben indexelni KELL. Pont.

2016. okt. 13. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
78%

"A kresz kerek-perec kimondja, hogy ilyen helyzetben indexelni KELL. Pont."


Pontosan azért, hogy a többiek tudják, hogy mit akarsz. Ezzel segítesz a többieken.

2016. okt. 13. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Na még a végén kiderül, a kresz a biblia legújabb fejezete... Segítsd felebarátodat, ne paráználkodj...
2016. okt. 13. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
73%
Oszt ha Bmw-m van?
2016. okt. 13. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
2%

alapból én is úgy gondoltam sokáig, hogy indexelni kell egy nagyon nagy kanyarban is. De amikor egy 3 sávos úton a belső sávban mész úgy, hogy senkinek az útját nem keresztezed, egyrészt fölösleges, másrészt megtévesztő mert azt hiszik, hogy sávot akarsz váltani.


Itt pl totál felesleges, zölded van, kinek jelzed, hogy balra kanyarodsz?


[link]

2016. okt. 13. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
89%

"alapból én is úgy gondoltam sokáig, hogy indexelni kell egy nagyon nagy kanyarban is."

Hülyeség ellen nincs orvosság.


"Itt pl totál felesleges, zölded van, kinek jelzed, hogy balra kanyarodsz?"

A kresz nem azt írja elő, hogy győződj meg, látja-e valaki az irányjelzést, hanem hogy használd az irányjelzőt.

Ha te szärsz a szabályokra, akkor tőlem milyen alapon várod el, hogy betartsam őket veled szemben?

Ha te fenntartod magadnak a jogot, hogy válogass a szabályok között, akkor mástól miért várod el, hogy betartsa azokat?


Miért várod el, hogy ne kezdjek előzni a platós IFÁval záróvonalon vagy kanyarban, amikor telán nem jön majd szembe senki? Miért várod el tőlem, hogy lassítsak a zebránál, amikor úgysem biztos, hogy édesanyád le akar lépni elém? Miért várod el, hogy működjön a féklámpám, amikor attól függetlenül is kellő követési távolságot kéne tartanod?

2016. okt. 13. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!