Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha nagyon-nagyon lassan...

Ha nagyon-nagyon lassan tolatva nekikoccanok egy másik autónak és amint érzem/hallom, azonnal abbahagyom, akkor biztos, hogy megsérül a kocsi (mármint a másiké), vagy valszeg ennyivel még nem okozok kárt benne?

Figyelt kérdés

Sajnos rendszeresen be kell állnom vaksötétben (nincs lámpa) egy halálra zsúfolt parkolóba, ahol felfestés híján mindenki összevissza áll meg, a későn érkezők meg beállnak, ahova tudnak és letojják, hogy a másik hogy áll ki. Vmelyik nap háromszor mentem előre-hátra, mire kitudtam állni egy Swifttel (!), annyira beszorítottak. Mindvégig az volt az érzésem, hogy MOST megyek neki a mellettem lévőnek, ill. annak, aki beszorított.

Középső tükröt nem tudom használni, le van sötétítve a kocsi a B oszloptól.


2016. nov. 16. 14:01
 1/5 anonim ***** válasza:
ha a lökhárítók érnek össze, nagyon lassan, akkor ott nem igazán lehet baj. A színre fújt lökhárító esetében azért még veszélyes is lehet, nyoma maradhat.
2016. nov. 16. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy megsérül, de megsérülhet, így arra ne számolj, hogy "úgysem lesz baja, ha picit neki koccanok".

Többszáz kilós vassal, ha 5 kilométer per órás sebességgel ütsz meg valamit, az akkor is komoly erőhatás.

Az sem mindegy, hogy a műanyag lökhárítóval, vagy a vonóhoroggal ütöd meg.

2016. nov. 16. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem biztos, en anno piros lampa megallasnal nem figyeltem es az elottem levot enyhen megkoccoltam, keson reagaltam. Egyiknek sem lett semmi baja, pedig ugy hallottam bentrol, mintha lenne.
2016. nov. 16. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha nagyon nagyon lassan csak éppen nekigurulsz egy autóval a másiknak, akkor semmi baja nem szokott lenni. A gond akkor van, ha éppen csak érinted, és végigsúrolod, akkor lemegy mindkét autóról a festék. Amúgy elég jól hallatszik az ilyen kis ütközés még ilyen 1 km/h-nál is, szóval észreveszed rögtön. Sajnos már kipróbáltam én is hasonló szituban, de semmi nyoma nem lett egyik autón sem.
2016. nov. 16. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Arra kell figyelni, hogy mindig csak annak koccolj aki parasztul rádállt.

Sajnos bármilyen kocc árt okoz, ebben a sáros időben csak űgy roszog a homok a két kaszni között, az szépen megsérti a lakkot

2016. nov. 16. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!