Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Az emberek többségét irritáljá...

Az emberek többségét irritálják a kisautók az utakon?

Figyelt kérdés

Rengeteg autóm volt már, most a jelenleginek a saját tömege 750kg, 1.6 benzin(16 szelep), virsligumik.

Volt nagy autóm, sokféle, de ez....

Nem száguldozni akartam vele, csakis parkolás szempontjából esett erre a választás.

De egyszerűen képtelen vagyok eljutni vele bárhova úgy, hogy ne tolna hátulról 5cm-re valamilyen autó.

Tegnap már a lökhárítót menet közben el is találta egy a körforgalomban.

Nem, nem a sebességemmel van baj, inkább gyorsabban is megyek a megengedettnél.

De egyszer megkérdeznék ilyenkor valakit, hogy ilyenkor elkapja a harci szellem, vagy így lesz ő erősebb/jobb?

És az ilyen mögöttem jövők nemtől, kortól függetlenül akárkik lehetnek. De egy valamiben közös mind...



#KRESZ #agresszió #forgalom #kisautó #követésitávolság
2016. dec. 8. 05:24
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
87%
Biztos van, akit irritál, de az emberek többsége Magyarországon nem Hummer méretű járgányokkal mozog, azt meg nem gondolom, hogy önmagukat irritáló kocsit vennének és mondjuk egy Swifttel állandóan próbálná mindenki letolni a Polokat.
2016. dec. 8. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
A fent említett autót még a régi Swiftek is tolják. :)
2016. dec. 8. 05:36
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor nyomj egy satuféket ha a seggedbe vannak. :)
2016. dec. 8. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Mivel helikopterem van, rühellem az összes kis és nagy autóst is.
2016. dec. 8. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Szia, milyen autód van?
2016. dec. 8. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
rover 100 :)
2016. dec. 8. 07:14
 7/21 anonim ***** válasza:
98%
Az embereket inkább a bénán vezető autósok irritálják, mintsem az autó mérete. Bár tény, hogy kamionnal kevébé szokás szívózni...
2016. dec. 8. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim válasza:
Ha nem sajnálod akkor hadd menjenek beléd... Nyomj egy féket.
2016. dec. 8. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 Koplárovics Béci ***** válasza:
10%

"Ilyenkor nyomj egy satuféket ha a seggedbe vannak. :)"

"Ha nem sajnálod akkor hadd menjenek beléd... Nyomj egy féket."


Meghalni, vagy súlyosabban megsérülni ő(te) fog(sz)... Ha szerinted megéri így "büntetni", akkor ne haragudj, de elment az eszed, jó lenne, ha nem mennél ki az útra.

Nem mellesleg az indokolatlan satuféknél nem feltétlen a hátsó a hibás.


Egyébként simán lehet az előtted lévőtől 5 centire is biztonságosan autózni. Egyrészt általában nem mazsola szokott így közlekedni, hanem olyan, aki ismeri az autóját, másrészt ha csak az előtted lévő féklámpájára mozdulsz, akkor csoda, hogy nem törted még össze magad. Igen, én is szoktam közel menni az előttem lévőhöz (lehet lepontozni, mazsolák), és kb mindig előbb fékezek, mint az előttem lévők. Nem, nem volt még ebből balesetem.

2016. dec. 8. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

hm, magam ellen beszélve, mindig van mit tanulni:


[link]


27. § Követési távolság


(1) Járművel másik járművet csak olyan távolságban szabad követni, amely elegendő ahhoz, hogy az elöl haladó jármű mögött - ennek hirtelen fékezése esetében is - meg lehessen állni.


(2) Olyan járművel, illetőleg járműszerelvénnyel, amelynek megengedett együttes tömege a 3500 kg-ot vagy hosszúsága a 7 métert meghaladja, lakott területen kívül másik jármű mögött olyan követési távolságot kell tartani, hogy a két jármű közé legalább egy - előzést végrehajtó - személygépkocsi biztonságban besorolhasson.


Nincs szükség ilyen követési távolság tartására


a) ha

- a vezető előzésre készül fel,

- az úttest menetirány szerinti jobb oldalán két vagy több forgalmi sáv van, vagy

- az úton az előzés tilos,


b) fegyveres erők oszlopban haladó gépjárművei között,


c) egy nyomon haladó jármű (kétkerekű motorkerékpár, segédmotoros kerékpár vagy kerékpár) követése esetén.


(3) A jármű sebességét hirtelen fékezéssel csökkenteni csak abban az esetben szabad, ha ezt a személy- vagy vagyonbiztonság megóvása szükségessé teszi.


(4) Hatályon kívül helyezve!

2016. dec. 8. 08:10
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!