Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Keleti pályás kamionsofőrök...

Keleti pályás kamionsofőrök használnak navigációt vagy ott még mindig a papír térkép a bevált eszköz?

Figyelt kérdés
2016. dec. 24. 21:27
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Miért lenne jobb egy papír térkép egy navinal? Minden papír térképet lehet digitalizalni es naviba importálni, sőt jellemzően térinformatikai adatbázisból készülnek manapság a térképek, amit könyebb naviba tenni, mint nyomdakészre hozni. Ráadásul a nyomtatott térképed sohasem frissül, a náci hacsak egyszer is, mar előrébb vagy...
2016. dec. 24. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ott hasznos igazán a navi, mert nincs minden kilóméterben egy autópályás kereszteződés, amit a navi néha nem is ismer. Ahol meg kevés út van, azokat a navi is jól ismeri.
2016. dec. 24. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
ööö azt hiszem félreértettétek a kérdést, bár én se fogalmaztam pontosan: véglis arra lennék kíváncsi, hogy a keleti pályás sofőrök milyen navigációt használnak (csak mert én nem találtam mondjuk letölthető Oroszország, vagy Kazahsztán térképet) ha használnak vagy a papír alapú térkép még mindig nagyobb segítség nekik?
2016. dec. 25. 07:27
 4/6 anonim ***** válasza:

Tapasztalt sofőr mindig tart magánál térképet, a GPS elromolhat és még mindig ott a papír.


Orosz GPS program szerintem már van, mikor én arra voltam, még nem nagyon volt. Arrafelé kevésbé lehet a GPS - re hagyatkozni, de még a térképre sem feltétlenül.


Kazahsztánban nem jártam, csak a kazah határhoz közel, de azt hallottam sok új út van, új pályák stb., ott megint a helyzetfelismerés fontosabb, nem a GPS - t ütni.

2016. dec. 25. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Tomtom romániában ukrajnában és oroszországban is elvitt eddig mindenhová... de szerintem az egész világon működik...
2016. dec. 27. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Ádámfestő válasza:
Nem értem a kérdést. 2016 van, mindenhol működik a gps. Android, ios vagy Microsoft, tök mindegy. Sőt Microsoft a Glonas rendszert használja ami ugye az Orosz katonai gps. Mikor Japánban voltam, 230ft-ért töltöttem le teljes térképet.
2016. dec. 28. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!