Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » 1-es főúton Tatabánya felől...

1-es főúton Tatabánya felől érkező autónak Zsámbék felé való lehajtása szabályos?

Figyelt kérdés
Biatorbágy felől kanyarodtam fel az 1-es főútra, majd szinte rögtön le balra Zsámbék felé. Közben szemből érkeztek autók ezért a középvonalhoz soroltam és ott várakoztam, míg be tudtam kanyarodni, mert nincsen külön sáv. Közben a mögöttem érzkezők dudálva mérgelődtek. Nincs kint balra kanyarodni tilos tábla, illetve a felező csík is meg van szkaítva.

2016. dec. 28. 13:24
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha a záróvonal szaggatott, és tábla nem tiltja, akkor lehet. De Google Street View-n nézve még tájékoztató tábla is mutat irányt balra.
2016. dec. 28. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen közvetlenül mellette tábla is van. Én is visszanéztem és a Tatabánya felől érkezőknek 60-as tábla van. Gondolom az érkezők nem tartják be, majd mikor hirtelen rá kell fékezni, pedig időben jeleztem, akkor egyszerűbb a dudát nyomni ész nélkül.
2016. dec. 28. 13:39
 3/5 A kérdező kommentje:
Bár az is érdekes, hogy manapság minden kisebb főúton is több lekanyarodó sáv van az ilyen esetekre és az 1.es főútra pedig nem építik ki. -.-
2016. dec. 28. 13:40
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Gondolom ez a "Biatorbágy felől" az a kereszteződés, ahol a piros autós k"vák strázsálnak...

Ha igen, akkor szabályos voltál. A Tbánya felől jövőknek azon a szakaszon 60-as korlát van, pont azért, hogy meg tudjanak állni, ha lekanyarodna Zsámbéknak egy kamion.

Ha személyautós vagy, akkor elkerülheted a majmokat, ha a k"vás kereszteződésből csak akkor hajtasz az 1-esre, amikor jobbról nem jön semmi, és balról sem. Én így szoktam csinálni, mert félek,hogy pl. egy hülye motoros nekiereszti a lejtőn Tbánya felől, és amíg én a balra kanyarodásra várok az 1-es út közepén, a majom belémszáll.

Utálatos egy kereszteződés, nagyon kell figyelni, főleg, ha leesik a hó.

2016. dec. 28. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha ez az a kereszteződés, akkor teljesen szabályos balra kanyarodni!

[link]

2016. dec. 28. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!