Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Létezik, hogy egy autópálya...

Létezik, hogy egy autópálya hídra lehetséges gyalogjárdát/kerékpárutat építeni amin eredetileg nem volt?

Figyelt kérdés

Ez most egy szigorúan ELMÉLETI kérdés! Tudom, hogy ez SOSEM fog megvalósulni! Kérem, hogy ennek tudatában írjon Mindenki!


Pár hónapja bombázom a nagy érdeműt azzal, hogy Csongrád megyében Szegednél a Tisza-Maros folyók találkozásához nem vezet híd. Ennek ugye 3 oldala van, 2 között van 2 híd is (terveznek egy 3. hidat is-Déli Tisza híd-), de a 3-nál elég faramuci a helyzet. 2011-ig semmilyen híd nem volt a közelben (legközelebb Algyőnél vagy Makónál volt híd amik egyenként 35-50 km-es kerülő utat jelentettek). 2011-ben átadták a nívó díjat is kapott Móra Ferenc hidat az autópálya egy szakaszával együtt. Mivel a hídon nincs más átvezetve csak az autópálya ezért ott az alsóbb réteg, akik mondjuk biciklivel vagy éppen busszal utaznának nem tudnak átjárni. A komp meg a kieső személygépjármű forgalom miatt megállt, de érthető, kocsival miért kompozna bárki is mikor majdnem hogy olcsóbb az autópálya. Nah most én okosan kitaláltam illetve rájöttem, hogy az országban azonban vannak hasonló hidak amiken vagy gyalogjárda vagy kerékpárút is van, természetesen szigorúan elszigetelve a pályatestektől. Eljutottam végre odáig, hogy ne csak ide írogassak ki kérdéseket és írtam egy levelet a híd fenntartójának. Nagyon kedvesen ma vissza írták, hogy a jelenleg a hídon található szervízjárdák nem azért vannak, hogy biciklivel átlehessen menni, de nem megolhatatlan az amit leírtam, tehát ezek szerint átlehet alakítani legalább az egyik járdát úgy, hogy mezei ember is átsétálhasson a Tisza egyik oldalától a másikig.


Itt ugrik a majom a vízbe:


Ezt hogy lehet megoldani egy hídon főleg úgy, hogy autópályát vezet át? Lényegében annyit írtak, hogy ki kellene szélesíteni a járdákat, megemelni a korlátokat és kivezetni a rámpákig a járdát. A korlátokat még eltudom képzelni, de a többit hogy lehet megoldani?


Itt egy kép a hídról biciklis szemszögből:


[link]


ISMÉTLEM! A kérdést csak érdekesnek találom, tudom, hogy itt erre felé NINCSEN erre társadalmi igény (se politikai, semmi egyéb). Szóval csak szigorúan kicsit hozzáértőbbek válaszát várom! Köszönöm!



2017. jan. 3. 22:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
80%
Létezhet. Harósági döntés kérdése.
2017. jan. 4. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
80%
Bocs...hatósági...
2017. jan. 4. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
90%
Båszd meg, miért itt vergődsz folyton? Heti rendszerességgel megkérdezed ugyanazt. Itt soha senki nem fog tudni érdemben segíteni, itt nem járnak a neked fontos döntéshozók és mi nem is vagyunk a választóik, nem tudsz itt nyomást gyakorolni. Ezt helyben, egymás közt kell megoldjátok, vedd tudomásul!
2017. jan. 4. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
:)))))))
2017. jan. 4. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Szerintem a legjobb lenne,ha csak egyszerűen beleigranál a tiszába.....miután egy mázsás betontömböt kötöttél a lábadra.....
2017. jan. 4. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Látom a szöveg értelmezés nem megy pár embernek... A kérdésre senki sem válaszolt!
2017. jan. 4. 15:43
 7/13 A kérdező kommentje:

Marcika! Szerintem ültesd gyakorlatba valamelyik hídról amit leírtál...


A szövegértés itt nagyon nem megy.

2017. jan. 4. 20:32
 8/13 anonim ***** válasza:
61%

"A szövegértés itt nagyon nem megy."


Mondod ezt te,amikor mar nem tudom hanyszor le lett írva hogy itt hiába sírsz,de te azért kitartóan jársz ide fűrészelni a fingot "egy szigorúan ELMÉLETI kérdés" -el!

2017. jan. 4. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nekünk nem megy a szövegértelmezés, mikor hetente teszed fel ugyanezt a kérdést? Már marha unalmas. Megmondtuk többszázszor (elég türelmesen) hogy nem lehetséges ez, úgyhogy nem fogsz az autópálya hídon tekerni, bármennyire is lehetséges, ez van. Úgyhogy vagy veszel egy autót, vagy biciklizel, de akkor kerülsz, vagy pedig mész tömegközlekedéssel. De azt most megmondom megint, sokadjára, hogy az autópályahídon nem fogsz kerékpározni.
2017. jan. 5. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Nem csak ide írtam, hanem írtam levelet az illetékeseknek is!


Itt csúsztál el a szövegértelmezéssel...

2017. jan. 5. 17:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!