Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Melyik kategóriában van a...

Melyik kategóriában van a járműszerelvény?

Figyelt kérdés

Párhuzamos közlekedés:

A belső sávban 3,5t-át meg nem haladó megengedett legnagyobb össztömegű gépkocsival (trolibusz, busz, vontató, nyerges vontató, szgk) + motorkerékpár a belső sávban folyamatosan előzhet, illetve bent maradhat ha a külső sávba vissza térni nem lehet.


Ha most nekem van egy 500 kg-os könnyű pótkocsim és egy 2t-s mlö-ü szgk-m akkor én használhatom folyamatos előzésre a belső sávot? Mert ha gépkocsinak minősül akkor igen.



2017. jan. 25. 15:14
 1/4 anonim ***** válasza:

Az autó+utánfutó bőven 3,5 t alatt van.


De ha már ennyire a KRESZT nézed, akkor az ugye megvan, hogy utánfutóval nemigen tudsz folyamatosan előzni?

Ha ez meg nem érdekel, akkor nem értem minek a kérdés. :)

2017. jan. 25. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"De ha már ennyire a KRESZT nézed, akkor az ugye megvan, hogy utánfutóval nemigen tudsz folyamatosan előzni? "


Dehogyisnem, autópályán is a futóval 110-el szoktunk menni (tudom, 80-al szabad), és van hogy 10 kamiont előzök le egyszerre.

2017. jan. 25. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Csak azt nem értem, hogy akkor minek egy ilyet megkérdezni! :)
2017. jan. 25. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"b) Gépjármű: olyan jármű, amelyet beépített erőgép hajt. A mezőgazdasági vontató, a lassú jármű, a segédmotoros kerékpár és a villamos azonban nem minősül gépjárműnek.


c) Gépkocsi: olyan gépjármű, melynek négy vagy több kereke van; a négy kerekű motorkerékpár azonban nem gépkocsi.


p) Járműszerelvény: gépjárműből [...] és hozzákapcsolt pótkocsiból (egyéb vontatmányból) álló, a forgalomban egy vezetővel, egységként résztvevő járműkombináció."


Hát, tényleg nem egyértelmű :)

Mert ugye, a járműszerelvényt beépített erőgép hajtja és négy vagy több kereke van, tehát gépkocsi. Viszont a járműszerelvény definíciójában az van, hogy gépkocsi és pótkocsi kombója. De akkor lehet, hogy a járműszerelvény olyan gépkocsi, ami gépkocsiból és pótkocsiból áll. :)


Akárhogyis, a gyakorlatban valószínűleg nem büntetnek ezért (ahogy a 80-at sem tartja be az utánfutósok 99%-a.)

2017. jan. 25. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!