Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Vasúti átjárónál áthaladás...

Vasúti átjárónál áthaladás nem működö sorompóval mekkora büntetésre számíthatok?

Figyelt kérdés

Nappal volt, 12 órás műszak után vezettem haza a megszokott útvonalon, és nem vettem észre, hogy nem villog a sorompó, szemben a rend őrei trafipaxával találtam magam, olyan 50-60 km/h körül hajtottam át külterületen ahol a sebességhatár 90


Mekkora büntetésre számíthatok?



#vasúti átjáró #vasúti átjáró büntetés
2017. febr. 10. 16:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
17%
És tulajdonképpen milyen szabályt sértettél?
2017. febr. 10. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nem közelítettem meg az átjárót elég "biztonságosan", meg kellett volna állni, körülnézni hogy jön-e a vonat.
2017. febr. 10. 16:23
 3/13 anonim ***** válasza:
23%

Véleményem (!) szerint semmire.

A KRESZ csak legkisebb sebességet ír elő, legnagyobb sebbességet nem szabályoz eltérő módon.

Nem kell megállni, ha tábla, útburkolati jel nem kötelez rá.

A fokozott óvatosságot nem lehet pontosan definiálni. Lehet, de nem úgy, mint egy gyorshajtást.

Te akkor ott úgy ítélted meg, hogy a biztonságosan átdöngethetsz.

A kocsiban ülő rendőrök nem tudhatják, hogy te mit látsz stb.

A dologból ilyen nem/de, nem-nem/de-de bizony vita alakulhatna ki.

2017. febr. 10. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
24%
2017. febr. 10. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%
Ilyenért nem büntetnek😅 ez kb olyan hogy valaki hogy kanyarodik valaki 100-al vesz be egy kanyart valaki meg 70- el ezért beba*szna ha megbüntetnének nyugodj meg nem fognak.
2017. febr. 10. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
47%

Meg kellett volna állnod.

Ha nem működik a jelzőber., akkor meg kell állni. Majd pár hét alatt kiderül, kapsz-e csekket.

2017. febr. 10. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%
Nem fogsz kapni, lassabban mentél mint amivel lehet, ergo te körültekintő voltál és lassítottál. :D
2017. febr. 10. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
76%

Aki lepontozott, annak remélem nincs jogosítványa.

Nem népszavazás dönti el, meg kell-e állni, hanem a KRESZ.


A KRESZ, vagyis az 1/1975. (II. 5.) KPM-BM együttes rendelet mai napon hatályos szövege szerint:


39. §

...

(3) A vasúti átjáró előtt a 98., 99., 99/a. vagy 99/b. ábra szerinti jelzésnél, vagy a megállás helyét jelző útburkolati jel előtt meg kell állni, ha

...

e) fénysorompó vagy félsorompóval kiegészített fénysorompó villogó fehér jelzést nem ad,

...

(6) A vasúti átjárót biztosító jelzőberendezés üzemzavara esetén járművel a vasúti átjáróra - a (3) bekezdésben említett megállást követően - abban az esetben szabad ráhajtani, ha

..... (innentől lényegtelen)



Tehát ha van fénysorompó, de nem működik, akkor meg kell állni, akárki, akárhogy pontoz a gyakorin.

2017. febr. 10. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, de a kérdésem még nincs megválaszolva, ha jön a levél körülbelül mennyire számíthatok?
2017. febr. 10. 21:47
 10/13 anonim ***** válasza:
23%
Egy százas lesz, százezer.
2017. febr. 10. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!