Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Engedélyezett motorkerékpáron...

Engedélyezett motorkerékpáron a kiegészítő helyzetjelző és a pótféklámpa?

Figyelt kérdés

Engedélyezett e motorkerékpáron az első kiegészítő helyzetjelző, a tompított fényen kívül 2 db fehér vagy sárga kislámpa valamint a hátsó pótféklámpa ?

Melyik rendelet vonatkozik ezekre ?


2008. okt. 13. 08:56
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem engedélyezett.

Azért biztos nem szól a rendőr, hogy több "lámpád" van.

Azért viszont annál inkább, hogyha semmilyen lámpád nincs.

2008. okt. 13. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A pótfék biztos engedélyezett mert emelt dobozokon van olyan verzió amin körbe van kiegészítő lámpa, de helyzetjelző az a gyári lehet csak. Magyarán ha leállítod valahol akkor hátul a lámpatesten belül világíthat a hátsó lámpa ami bekapcsolt világításnál is megy, elöl meg a fényszóróban a kimondottan helyzetjelzőnek épített lámpa pár Wattal. Másról nem tudok h engedélyezett lenne.
2008. okt. 13. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Valószínüleg nem teljesen jól tettem fel a kérdést azzal, hogy a helyzetjelző szót használtam.

A fényszóró mellett olyan 2 db. lámpára gondoltam ami menetközben is világít (nem ködlámpa mint a Honda Deauville kiegészítő tartozékai között szerepel), de a helyzetjelző fénynél erősebben. A funkciója tulajdonképpen a helyzetjelzés, a motor szélességének érzékeltetése, hogy pld. nem kerékpár.

Sok ilyet látni az új nyugati motorokon gyárilag felszerelve. Egyszer majdnem elsodort egy kamion ennek a hiánya miatt. Jó lenne ha törvényes lenne a használata.

Az erre vonatkozó rendeletet keresem.

2008. okt. 14. 19:28
 4/5 A kérdező kommentje:

Létezik a jelenség, amikor a motorkerékpár egy szem fényét a szembejövő úgy értelmezi, hogy az egy távol lévő autó lámpái.

Ez ellen segít a Magyarországon nem engedélyezett, de a hatóságok által elnézett, irányjelzőbe épített helyzetjelző. A lámpa két oldalán világító sárga fény már messziről jelzi a motorkerékpár térbeli helyzetét, és kizárja a tévedést. Nem véletlen, hogy az Amerikai Egyesült Államokban a világítás ilyen bekötése az elfogadott.

2008. okt. 14. 19:33
 5/5 anonim ***** válasza:
Ja már értem te olyan harley féle 2 tartalék refire gondoltál, ami olyanná teszi a motort mint egy guruló karácsonyfa! Na szóval a jenkikről eddig is tudtuk hogy a legnagyobb állatságot is képesek kitalálni, és az se segít rajtuk. Motorral meg az út szélére lehúzódva a helyed ugyanúgy mintha bicikliznél mert semmi különbség a kettő között max az h az egyikben motor van. nekem érdekes a gyári 1 lámpán kívül nincs semmi és eddig nem sodort el senki sem az elmúlt 5 év alat pedig azzal járok be naponta. Arról meg más sem tehet ogy minősíthetetlenül szarok az utak és képtelenek kiszolgálni a forgalmat. Javaslatom: forgalmasabb 2 számjegyű főúton közlekedj inkább kisbusszal vagy annál nagyobb járművel pl Kama3, azzal tuti h nem baszakodnak!
2008. okt. 15. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!