Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Elmagyarázná nekem valaki...

Elmagyarázná nekem valaki hogyan lehetséges az hogy két autó frontálisan összeütközzön?

Figyelt kérdés

Számomra ez elképzelhetetlen de valószínűleg azért mert magamból indulok ki.Szerintem ahhoz hogy ez megtörténjen az kell hogy mindhárom vezető ( ugye az előző + akit előznek + aki szembe jön ) szándékosan akarja ezt a balesetet,de legalábbis minimum két vezető kell ehhez


Ha látom hogy valaki szemből előz legyen az akármilyen távol én akkor is leveszem a gázpedálról a lábam és ha szükséges akár satufékkel is félre állok az útról de minimum annyit teszek hogy fékezek annyit hogy az előttem lévő kényelmesen betudja fejezni az előzést


Ha engem előznek ugyanez a helyzet,lassítok is ha kell.Ha én előzök és látom hogy nem fog sikerülni a manőver akkor inkább vissza sorolok az előzni kívánt kocsi mögé


Ezeket nem nehéz megcsinálni,ezért sem értem hogyan történhetnek ezek a frontális ütközések.Általában a "vétlen" sofőrök halnak meg.Arra azért kíváncsi lennék hogy a vétlen sofőr vajon direkt gyorsított e (merthogy inkább bele döglik de akkor se fog lassítani mivel neki van elsőbbsége) vagy megtett mindent annak érdekében hogy elkerülje a balesetet?


Persze ott van még az előzni kívánt sofőr is aki nagy élvezettel lép bele ilyenkor a gázba gondolván azt hogy vagy ő megy legelöl vagy senki elvárva azt hogy mindenki mögötte döcögjön az ő sebességével


Szerintem ezek a balesetek azért vannak mert legalább két sofőr direkt gyorsít de arra nem számítanak hogy ez akár az életükbe kerülhet.Esetleg ha valaki tud valami más okot hogy miért történnek ezek a balesetek azt nyugodtan megoszthatja velem mert én csak arra tudok gondolni hogy ezek a balesetek "szándékosan" történnek


Természetesen nem olyan körülményekről beszélek hogy csúszós az út stb mert normális úti viszonyoknál is szoktak történni balesetek


2017. ápr. 4. 16:50
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Leírtad magadnak a választ. Igen, ezeken a módokon lehetséges.
2017. ápr. 4. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Sokszor beláthatatlan útszakaszon előznek nagy sebességgel. Persze a szembejövő is gyorsabban jön, mint szabadna.


Illetve az is gyakran előfordul, hogy alárendelt útról kanyarodnak jobbra, de csak balra néznek, onnan nem jön senki. És a jobbról érkező előző jármű belecsattan.

2017. ápr. 4. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Van olyan is, amikor az előzni kívánó autós azt hiszi, erősebb, gyorsabb az autója, még elfér, de mégsem. Vagy olyan is van, hogy ki sem néz, de már ki is hajt, elkerülhetetlen a baleset. Vagy kinéz, de a két szembe jövő pont olyan takarásban van, hogy csak 1nek veszi, utána meg elvileg szabad az út, másodszorra ki se néz, csak kivág a mellette elhaladó autó után, de ott van az, amelyiket nem látott.


Egyébként nagyon sok bunkovári közlekedik az utakon, nem egyszer volt, hogy 70el közlekedőt megelőztem, majd ő visszaelőzött, ezután újra felvette a 70es tempót!

2017. ápr. 4. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Mész vígan a beláthatatlan kanyarban egyszercsak megjelenik előtted a sávodban egy másik kocsi, ilyenkor sokat nem tudsz tenni vagy fának viszed a kocsit,de lehet a szembe jövő pont arra fogja rántani amerre te, vagy fékezel és frontál. Másik eset,ha szépen mész az úton jönnek sorba szemből a kocsik ,aztán valaki bealszik vagy csörög a mobilja ,lenyúl érte, durdefektje van és szépen átrántja a sávodba a kocsiját .Mire felfogod mi van már nem is élsz.

Előzésnél sokszor elférne 3 kocsi is, de ehhez piszok nagy mázli kell. Itt is az van hogy lehet a szemből jövő is arra rántja a kormányt amerre te akarnál menekülni és ennyi.

2017. ápr. 4. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem értek egyet veled. Sok autós nagyon rutintalan, keveset vezet, ritkán előz. De aztán egyszer elkerülhetetlen, hogy előznie kelljen, nem jól méri fel a távolságot, sebességet, s mikor látja, hogy nem fog sikerülni, leblokkol, nem tudja mit tegyen, nincs lélekjelenléte, hogy megszakítsa az előzést, nincs B terve. És ha a szembe jövő vagy az előzött jármű vezetője is hasonló, vagy éppen nem figyel, akkor ott a vége.


A másik az, aki ész nélkül vág bele, vele úgy sem történhet semmi. De történhet, előzni kezd a nem belátható kanyarban, és ott jön pont Józsi, a 40 tonnás kamionnal, aki magas sem látta, hogy egy marha előz, hiszen a kanyaron ő sem lát keresztül a röntgenszemével.

2017. ápr. 4. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Beviz Elek ***** válasza:

#3

Te egyedül vagy ilyen hlye vagy segítenek? Mi az hogy egynek veszi a szembejövőt és utána nem néz ki, csak kicsapja a kocsit? Hát merre néz amikor kicsapja? A teheneket nézegeti a domboldalon? Érzésből vált sávot oldalra nézve? :D


Egyébként osztom a kérdező nézőpontját, előfordul hogy kanyarban előznek stb, de tényleg van mikor "indokolatlanul" csattannak egymásba, mintha direkt ez lett volna a terv. Röhejes ez a sok szerencsétlen.


Öcsém friss jogsival éjszaka előzött, hiába mondtam, nem váltott vissza, a 100 pacival lendület nélkül kezdett neki a kamion előzésének. Természetesen messzebb egy kanyar volt amit nem láttunk, érkezett is az autó. Még tényleg messzebb volt, hely volt befejezni az előzést (azért nem bőven..), de a birka felkapcsolta a reflektort és úgy csapatta szembe. Na az ilyen normális?

2017. ápr. 4. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Azt elfelejtettem írni hogy egyenes szakaszokról van szó mert nálam az evidens hogy kanyarban / beláthatatlan útszakaszon nem szabad előzni mert az végülis olyan mint az orosz rulett,vagy bejön vagy nem


De írtatok jókat is.Például az hogy leblokkol az illető,de a lendületből való előzés is hasznos ha jön szembe valaki.Az is megeshet hogy valaki pont akkor fordul ki az útra és igaz hogy ilyenkor neki lenne a felelőssége mindkét irányba figyelni de mégis az előzőnek kell vagy abba hagynia az előzést vagy dudálnia így figyelmeztetve az illetőt hogy ne forduljon ki az útra


Meg szerintem a büszkeség is a baj,hogy égésnek számít ha nem tudja befejezni az előzést.Nem kellemes érzés de inkább ez mint egy frontális ütközés nem?Az is fontos hogy tisztában legyünk a kocsink képességeivel

2017. ápr. 4. 21:04
 8/9 anonim ***** válasza:

Irok példákat én is.


Főútvonalra jobbra fordulva balra néz, és pont kifordul az egyébként szabályosan előző autó elé.


A másik: falun belül a szembe sávban parkoló autó, út szűkület. Előttem szabad az út. Mennék én, de a szembejövő autó kivág a parkoló autó mögül, jön velem szemben, múltkor állóra kellett fékeznem egy ilyen tüdő miatt.

Ha én ilyenkor nem lennék észnél, vagy ki az erősebbet akarnék játszani, idén már 5 karambolom lett volna.


Előzés: balfék módra akar előzni, 60 lovas autóval, finom gázzal, nehogy a tojások a gázpedál alatt széttörjenek. Megy az előzendő autó mellett, de az istenért sem akar visszavonulni.


Én 100+ lóerős autóval is MINDIG visszakapcsolással és erős gázzal előzök.


Suzukis papa az 1.3-as géppel a meredek emelkedő közepén kezdi el előzni a kamiont, ha 30 másodpercig nem ment mellette, akkor semeddig, úgy, hogy nem látni, jön-e valaki szemben. Én lassítottam és felkészültem a leg rosszabbra.

2017. ápr. 4. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Youtube: car crash compilation


és meglátod :)

én sok ilyet szoktam nézni mert lehet belőle tanulni..

elméletben fel lehet készülni, hogy hogyan reagálj ha pont előtted történik egy baleset :)


azokat a hülyéket meg nem tudom sajnálni akik kivágnak egy másik kocsi mögül eszetlenül...

az ártatlanokat már sajnálom persze...

de amikor valaki egyedül vezet kocsit majd kivág és szembekap egy 40 tonnás kamiont azt nem tudom sajnálni, megérdemelte

2017. ápr. 5. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!