Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Kocsiban bukósisak?

Kocsiban bukósisak?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Videó gyártás kedvéért csinálom, kb havonta egyszer ha meglépem ezt. Kocsival vagyok, bukosisakot, meg motoros kesztyűt veszek fel, és videózok. Normálisan vezetek (csak úgy mellékesen, tehát nem vagyok debil állat). Kérdésem az lenne hogy van valami rendelet, vagy törvény stb, ami megírja hogy ilyet tilos-e használni gépjárműben? Mert ha mondjuk egy rendőr megállít, akkor megbüntethetnek, vagy elvehetik-e a jogosítványom e miatt? Mert részemről igazándiból ez plusz védelemnek minősül, csak nem tudom hogy a rendfenntartó szerveknek is az-e.

Előre is köszönöm a válaszokat! ^^



2017. máj. 3. 22:52
 1/6 Alex Fly ***** válasza:
100%
Természetesen nem tilos. Autóversenyeken kötelező...
2017. máj. 3. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Szóval akkor a rendőr nem bírságolhat meg hasonlók?
2017. máj. 4. 00:04
 3/6 A kérdező kommentje:
Max hülyén néznének rám. :D
2017. máj. 4. 00:04
 4/6 anonim ***** válasza:
Őőő, nem vagyok benne biztos, hogy ez így szabályos, ahogy bukócső meg minden más is. Halkan kérdezem meg, ha normálisan vezetsz, mit videózol amihez bukósisak kell? Mert van egy olyan sejtésem, hogy üti egymást a két állítás.
2017. máj. 4. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem tiltott. Rendőr nem köthet bele,ha kérdi akkor megmondod hogy te így érzed magad biztonságban,az autóversenyzők is így mennek.
2017. máj. 4. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Alex Fly ***** válasza:
Azért lehetőleg ne a kétcentis rostéllyal ellátottszkafandersisakot válaszd, amiből annyit lehet kilátni, mintha egy kulcslyukon kukucskálnál...
2017. máj. 4. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!