Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Milyen engedélyek, végzettsége...

Milyen engedélyek, végzettségek, papírok kellenek ahhoz, hogy egy 3,5 t tömegű hűtős furgonnal dolgozhassak másnak? Természetesen B jogsi meg van.

Figyelt kérdés

2017. jún. 4. 09:39
 1/9 anonim ***** válasza:

Ezt jól átgondoltad?

Én is probáltam ebbe próbáltam gondolkodni, de aztán megláttam mennyi (bár én nemzetközi furgonozásba gondolkodtam) a km pénz, és egyből lejött, hogy ismerettség nélkül nem tudok olyan fuvarokat szerezni ami meg is érje... (Neked is megkell élni, autót is fenn kell tartani, gondolom nem zsír új autóval kezdesz bele... és még az államnak is tejelni kell) 1 furgonnal képtelenség.

2017. jún. 4. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Én, mint sofőr mennék egy ismerősöm cégéhez. Mindent ő adna, nem a saját kocsimmal kezdeném el...
2017. jún. 4. 10:09
 3/9 anonim ***** válasza:
Akkor elég a jogosítvány, a munkaszerződés, es egy meghatalmazás, hogy használhatod az autót....
2017. jún. 4. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ez biztos? Én hallottam olyat is, hogy az árufuvarozói engedélyt is meg kell csinálni hozzá. Egyébként belföldire mennék.
2017. jún. 4. 11:10
 5/9 anonim ***** válasza:

3.5 tonna felett... Neked kell gki....

Árúfuvarozói engedély az a haverodnak kell, aki téged alkalmaz, de azt nem tudom higy 3.5 tonnára is.kell neki.

2017. jún. 4. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Gki? Az nem csak a nagyobb kategóriákra kell, pl C, C+E, D, D+E, stb...?
2017. jún. 4. 12:34
 7/9 anonim ***** válasza:
3,5ig elég a B-s jogsi
2017. jún. 4. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Azt tudom, de azért gondoltam, hogy biztosan kell valamilyen engedély, mert ugye nem a sajátomat szállítom...

Köszönöm a segítő válaszokat mindenkinek, jöhetnek még az ötletek, ha vannak! :)

2017. jún. 4. 22:48
 9/9 anonim ***** válasza:

Jól írják, ha pont 3,5, nem több, akkor elég a B, semmi más nem kell mellé.

Én a cég 3 t körüli kocsiját vezetem, nekem se kellett hozzá semmi külön engedély.

2017. jún. 7. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!