Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Melyik utasülés a legbiztonság...

Melyik utasülés a legbiztonságosabb a statisztikák szerint egy átlagos személyautóban?

Figyelt kérdés
Az tudom, hogy a hátsók, de nem láttam még statisztikát arról, hogy melyik hátsó. Gyerekülés elhelyezése miatt kérdezem.
2017. jún. 5. 19:06
 1/9 anonim ***** válasza:

Itt egy statisztika.


[link]


Balesetmentes közlekedést!

2017. jún. 5. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
csak az ütközés helyétől függ
2017. jún. 5. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A vezető mögötti hely a legbiztonságosabb, de ha egyedül utazol a gyerekkel, akkor az a legrosszabb hely ahová teheted a gyermekülést.
2017. jún. 5. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
ha balra kanyarodsz és beléd csapodnak oldalról akkor például pont nem a balhátsó a legbiztonságosabb
2017. jún. 5. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Tényleg ütközéstől függ. De én azt mondanám, hogy a legbiztonságosabb a sofőr ülése. Hiszen kapaszkodhatsz a kormányban és a légzsák ott általában van, ha máshol nincs is.
2017. jún. 6. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy a sofőré a legbiztonságosabb, de nem szeretném, hogy 3 évesen vezessen :)


Köszönöm a válaszokat mindenkinek! Tisztában vagyok vele, hogy az ütközéstől függ és ha nagy erővel csapódnak belénk, akkor édesmindegy. De inkább a szokásos városi koccanásokra gondoltam. Aminél egy felnőttet csak megszorít az öv, de kisgyerek esetében az anatómiai eltérések miatt nagyobb sérülés is előfordulhat.

2017. jún. 6. 06:18
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Én egy csomó balesetet láttam már amik előttem történtek. Egy balesethez mindig két autó figyelmetlensége kell. Olyan könnyen ellehet kerülni a baleseteket csak tudni kell mindig figyelni. És, ha figyelsz nem lesz baleseted. Ez ilyen egyszerű. :). Figyelni kell a szembejövő személyt is mit csinál. Láttam már olyat, hogy a szembejövő "aludt". Nyomtam a dudát fel is ébredt. Olyat is láttam, hogy az előttem lévő áttért a szembe sávba és csatt. Ha a szembe sávba lévő autós figyelt volna az előttem közeledőkre és a szélére húzódik egy kis fékezéssel akkor elkerülte volna. De jó mondjuk, ha hátulról beléd csapódik egy repülőgép azzal nem tudsz mit csinálni. :DD. De, ha mondjuk szemből előznek és látod, hogy nem fér be akkor nem kell tökösnek lenni, hogy nyomod a gázt, hanem inkább satuzol, hogy beférjen.
2017. jún. 6. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én például autósoknak és motorosoknak is kötelezővé tenni egy szimulációs reakció vizsgát illetve egy pszichológiai felmérést is. Kevesebben kapnának jogosítványt az biztos.
2017. jún. 6. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nálam úgy van, hogy amíg baba volt,addig mellettem volt az anyós ülésen, mert így tudtam rá figyelni. Aztán amióta ülésben van, azóta mögém van kötve a bal hátsó ülésre.

Statisztikailag az a legbiztonságosabb.

2017. jún. 8. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!