Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Valaki letudná írni egyszerűen...

Valaki letudná írni egyszerűen és érthetően a villamos elsőbbségi szabályait?

Figyelt kérdés

Az egész Kreszt tudom rendesen, de a villamosos részei nem akarnak a fejemben rögzülni, hiába tanulom.

Ezzel az a gond, hogy a kérdésektől függően egyszer nagyon jó lesz a próbavizsga, máskor meg nem is sikerül. Attól függően épp mennyi villamosos kérdés kerül bele.

Így meg rizikós lenne elmenni vizsgázni...



2017. szept. 19. 19:05
1 2
 11/14 kovpet ***** válasza:
100%

"Egyébként létezik olyan korlátozás, hogy lakóhelytől X Km-ig vezethet csak."


Én nem hallottam ilyenről, linkelnéd a vonatkozó jogszabályt légy szíves?

2017. szept. 20. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
05.02.-es kód a jogosítványban. Gondolom kell hozzá külön papír ami megmondja mekkora távon vagy mely lakott területeken vezethet.
2017. szept. 20. 18:44
 13/14 anonim ***** válasza:

Jogosítványba valóban lehetbek meglepő korlátozások, amelyekeet kódokkal jelölnek, rá lehet keresni az interneten.

Azt nem tudom, hogy ennek a kérdésnek kapcsán komolyan irta-e a kérdező, hogy nem fog villamosok közelében vezetni, de nagy általánosságban ilyet nem lehet kijelenteni.

Budapesten, Debrecenben, Miskolcon és Szegeden vannak villamosok, nehéz azt elöre kijelenteni, hogy oda soha bem kell majd elutazni.

Persze évek alatt több lesz a vezetési rutin, de nem ez a kérdés lényege, hanem az, hogy a villamosra vonatkozó szabályokban sincs semmi rendkívüli nehézség, az meg csak előny, ha tanulóként alkalom is adódik a villamospályával ellátott úttesten gyakorolni, közlekedni

2017. szept. 20. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

4 eset van, amikor a normálistól eltérő az elsőbbségi sorrend villamos esetén.


1) Egyenrangúban balról érkező villamosnak elsőbbsége van.

2) A kölcsönös udvariasságos helyzetekben mindig a villamosnak van elsőbbsége. (szemből balrakanyarodás, útszűkület, stb.)

3) Ha azonos irányból érkezik és jobbra kanyarodik a jármű és a villamos is, akkor (ha nem tudnak egyszerre kanyarodni) a villamosnak van elsőbbsége.

4) Körforgalmat keresztező villamosnak elsőbbsége van.

2017. szept. 21. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!