Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Itt elsőbbsége van a kerékpárnak?

Itt elsőbbsége van a kerékpárnak?

Figyelt kérdés

Első kép:

[link]


Kerékpárral érkeznék. Nekem van elsőbbségem, vagy az autónak aki onnan érkezik, ahonnan a google autó elkészítette a képet?

Ha jól tudom, a tábla szerint nekem van elsőbbségem.


A második helyszín(ugyan az a kerékpárút, csak 1 utcával odébb):

[link]


Itt kerékpárosként elsőbbségem van?

Szintén onnan nézve, ahol a google autó elkészítette a képet.


Kerékpárosként honnan tudhatom, hogy melyik tábla van kitéve az autósoknak, illetve mi a különbség a 2 tábla között?



2017. okt. 10. 16:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Neked van elsőbbséged mindkét helyszínen. Ilyen csúcsára állított háromszög alakú tábla csak egy van (elsőbbség adás kötelező). Hátulról is könnyen felismerhető.
2017. okt. 10. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a sárga színnel felfestett kerékpáros átvezetésen neked van elsőbbséged mindkét helyen. Az utolsó kérdést meg nem igazán tudom érteni. Ez egy átlag elsőbbségadás-kötelező tábla, kiegészítő jelzéssel az autósok részére. De mivel te egy táblával ha jól látom gyalog és kerékpárúton közlekedsz és a kereszteződésben kerékpáros átvezetés van, ezért neked lesz elsőbbséged.
2017. okt. 10. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
49%

Ismerős a hely, s tudom, eléggé kritikus az egész Veres Péteren a kerékpározás.

Nem csak a kereszteződésekben, hanem a kerékpárúton álló autók, azon sétáló emberek stb.


Mindkét helyen elsőbbséged van a betorkolló útról érkezővel szemben, hiszen a tábla vonalánál kezdődik annak hatálya.

Ezen felül a Veres Péterről lekanyarodónek is el kell engednie téged.

2017. okt. 10. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
62%

Második válaszban van egy hiba. Ez lehet tévedés, de félreérthető fogolamazás is.

A sárga jelzés nem biztosít elsőbbséget! Nem bringás zebra.

2017. okt. 10. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
16%

ez bizony bringás "zebra", a kerékpárosnak elsőbbsége van, mielőtt a főúton haladónak is elsőbbséget adna a versenyző...ilyen kerékpáros út elsőbbségadással védetten itt Budán is van dögivel..


persze így nem mindenhol látható, csak ahol a kerékpáros út párhuzamosan fut védett útvonallal..

2017. okt. 10. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Első válaszoló vagyok.

A kerékpár út átvezetését jelölő vastag sárga szaggatott vonal nem szabályozza az elsőbbség kérdését.Csupán azt jelöli, hogy a kerékpár út, a keresztező úttest másik oldalán is folytatódik.

2017. okt. 10. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
86%

Mondom, nincs, nem létezik kerékpáros zebra.

A sárga jelzés célja:

- tájékoztatja a kerékpárost arról, hogy a kereszteződés után folytatódik a kerékpárút/sáv

- óvatosságra inti az autóst.

Az elsőbbséget a kihelyezett táblák szabályozzák, nem a burkolati jel.

2017. okt. 10. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
87%

Kétféle elsőbbséget szabályozó tábla van. A csúcsára állított háromszög, és a nyolcszög alakú tábla.

Nem véletlenül ilyen egyedi a formájuk. Így hátulról is fel lehet ismerni. A tábla hatálya az oszlop vonalától kezdődik.

2017. okt. 10. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

2-es vagyok


Nem arra értettem, hogy minden egyes alkalommal elsőbbsége van, ha azt a sárga felfestést látja. Hanem azt, hogy itt, elsőbbsége van és ahol ilyen sárga átvezetés van felfestve, ott az átvezetésen keresztül kell haladnia.

2017. okt. 10. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
De látod, van aki szerint igen.
2017. okt. 10. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!