Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért kell ilyen esetben...

Miért kell ilyen esetben büntetést fizetni?

Figyelt kérdés

Történt velem itt németben, hogy a teherautomon redőnyös az ajtó hátul, és kicsúszhatott a helyáről a kampó, ezáltal felnyílt az ajtó és egy kanyarban az árum az aszfaltra esett. Egy ilyen 4 kerekű kis fémszekeret kell elképzelni tele csokoládés kartonokkal. Nem esett autóra, senkire, nem sérült meg senki, a következo lámpánál dudáltak, h valamit elhagytam..ahogy tudtam visszafordultam. Odamentem és elkezdtem felszedni a gyalogos útra a kartonokat. Majd egy holgy szólt, hogy már hivta a rendőröket, mert nem tudta, ki hagytam el nem akarta h ezeket bári itt ellopja..kijottek, majd közölték, hogy erre jobban oda kellett volna figyelnem és majd kapok egy birságot kb 300 eurorol.

Oké. Mindenki kovet el hibákat, sosem volt még ilyesmi velem, de ha senki nem sérült, akkor miért kell fizetni? Nem elég az áru kára...


2017. okt. 20. 20:31
 1/5 anonim ***** válasza:
65%

Mert nem fizetsz adót a németeknek, (nyilván fizetsz ha tankolsz, eszel, iszol stb.), és mivel a rendőr miattad - mint külföldi - nem tudta elvégezni máshol a dolgát, benzinpénz amíg odament, stb. stb., ezért kifizettetik veled ezeket a költségeket.

Ezen felül, ha nem büntetnek meg, akkor lehet legközelebb sem fogsz odafigyelni és ha egy olyan autós elé zuhan az árud aki megijed és árokba fordul, meghal, akkor még évekre börtönbe is vághatnak.


Fogadd el azt a 300 eurós bírságot és örülj neki, hogy ennyiből megúsztad, mert ha a fenti eset előfordul, akkor lehet most a börtönből még netezni sem tudnál.



A kisgyereket is meg kell büntetni azért, hogy bevésődjön mit igen és mit nem.

2017. okt. 20. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
67%
Ha megfognak öv nélkül vagy gyorshajtással, akkor is arra hivatkozol, hogy nem sérült meg senki? Persze itt marha soknak tűnik az a bírság ezért, ott meg valószínűleg nem az.
2017. okt. 20. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
63%
Azért, hogy többször ne okozz veszélyhelyzetet a hanyagságod miatt.
2017. okt. 20. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
53%

Ez a büntetés tulajdonképpen figyelmeztetés. Figyelmeztetés, hogy a hanyagságod, gondatlanságod miatt veszélyeztetted a közlekedést, és ez sokkal rosszabbul is elsülhetett volna.


Remélhetőleg tanulsz belőle, és megérted, hogy a közlekedésbiztonság, mások testi épsége nem csak egy fejezet a tankönyvben, amit miután levizsgáztál, magasról le lehet szarni, hanem MINDEN ÁLDOTT NAP, amikor útra kelsz a teherautóddal, a szemed előtt kell, hogy lebegjen.

2017. okt. 21. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Olyan nincs, hogy "kicsúszhatott a helyéről a kampó". Akkor az nem volt rendesen lezárva. Ezért kaptad a büntetést.
2017. okt. 23. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!