Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Led féklámpákat miért nem...

Led féklámpákat miért nem tompítják sötétben?

Figyelt kérdés

Elég zavaróak tudnak lenni sötétben az új autók ledes féklámpái; egyszerűen túl erősen világítanak. Minap előttem egy új Audi ment és amikor fékezett az egész utasfülke piros fényben világított.


Az rendben van, hogy fényes nappal ez a fényerő jó, mert növeli a láthatóságot, de sötétben miért van rá szükség? Ezekben a kocsikban már mind van fényérzékelő és a ledek képesek kisebb fényerővel működni, tehát technikai ok nem lehet.



2017. nov. 8. 10:44
 1/5 Beviz Elek ***** válasza:
0%
A ledek nem állítható fényerejűek
2017. nov. 8. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
77%

A "technikai ok" az csak párszázezer forintot jelent, amivel lehetővé tennék, hogy egy fényszenzor-rendszerrel összekapcsolt adaptív hátsó lámpa kerüljön beszerelésre.

(egyenlőre még a fejlesztéséről sem olvastam sehol)

Magánvéleményem: inkább erőteljes féklámpákat akarok látni magam előtt, mint pislákoló szarokat.

2017. nov. 8. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A ledek is állítható fényerejűek. Dimmelhető foglalatba betekerhető ledlámpát bárki vehet a boltban most is 2-3 ezer ft ért. A két rendszert összehozni egy tervezési folyamat alatt mérhetetlenül kis költség. Az indok az hogy mégsem teszik: a féklámpa azért van hogy jól látszódjon ,ha nagyon jól látszódik az csak előny ,nem hátrány. Sok minden vakíthat akár a nap is mikor szembe süt ,ez ellen annyit lehet tenni hogy nem nézünk hosszan bele és hunyorgunk. Meg igazából rajtad kivűl még senkit nem hallottam ezért panaszkodni szóval ezért nem fognak a gyártók átalakításba kezdeni.
2017. nov. 8. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
30%
Elképesztően szépek ezek az új Audi lámpák elől-hátul, öröm nézni őket, ahogy fékeznek, indexelnek, stb. Ez az én véleményem.
2017. nov. 8. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Ha beállítanak nappalra biztonsági szempontból elégséges fényerőt, az nem lehet indokolt, hogy éjszaka is ugyanannyira világítson.


A fényre automatikusan be/lekapcsoló lámpák már vannak ezeken, fényerő csökkentése ennek függvényében már tényleg csak filléres költség lenne az autó több milliárdos fejlesztésik öltsége mellett.


Ennek ellenére úgy gyanítom, hogy mivel nincs rá vagy nem túl szűk a szabályozás, nem foglalkoznak vele.


Jogos, hogy ha vakít, ne nézzél bele, de ez bizonyos autók mögött azzal jár, hogy dugóban egyáltalán nem nézhetnék előre.

2017. nov. 9. 14:16

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!