Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hivatalosan hibás az a sofőr,...

Hivatalosan hibás az a sofőr, akinek ótvar, nyirkos időben, korán reggel az országúton nem ég a lámpája? (folyt. Alább)

Figyelt kérdés
ÉS A FÉKLÁMPÁJA SEM, én meg lekoccolom (nem töröm meg a kocsikat, épp csak meglököm), mert teljesen indokolatlanul vészfékez egy enyhe kanyarban, ami előtt egyenes úton kb.50-nel téptünk? Vagy csak én, mert "nem tartottam be a követési távolságot"?
2017. nov. 24. 13:46
 1/4 anonim ***** válasza:
90%
Ha nem égett a féklámpája, akkor ő a hibás, mivel ugye alap indulás előtti ellenőrzéshez tartozik, hogy ég-e? Ha pedig nem ég, akkor nem mehetsz ki a forgalomba vele.
2017. nov. 24. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
74%

Hát itt a leírtak alapján mind a ketten hibásak vagytok: te egyszer azért, mert nem tartottad a követési távolságot - függetlenül a sebességtől - másrészt még ha nem is világít az előtted lévő féklámpája a szemednek érzékelnie kell a távolságcsökkenést végtére is az egészségügyi vizsgán átmentél, amikor a jogosítványra engedélyt szereztél. Az ő részéről természetesen nem lehet figyelmen kívül hagyni a hanyag magatartást, a napi első ellenőrzés elmulasztását (vagy lehet tudott róla alapból csak nem érdekli, mert a Penny-ben akció van, ahová azért bármi áron el kell jutni), továbbá az indokolatlan vészfékezés szintén szankciókat jelenthet (ezt is megértem, mivel tapasztaltam már én is ilyet).


Egyébként tudom miről van itt szó, számtalanszor tapasztalom, hogy tegyük fel ködös időben menetfénnyel esetleg helyzetjelzővel közlekednek, ráadásul ha a kocsi ezüst színű az külön élvezet olyankor. A ködlámpát nem tudják használni sokan, hiszen amikor kell, akkor nem használja, viszont a városban már igen... némelyiknek itt ahogy a példa is mutatja nem üzemképes a féklámpája avagy féltompítottal nyomja, mert jól van az még tizedikéig.

2017. nov. 24. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Amikor lekoccolod, onnantol azt fogja mondani hogy egett a feklampaja es te rontottad el.


Es mivel nem tudod bizonyitani, teljes mertekben teged terhel a buntetojogi felelosseg.

2017. nov. 24. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

"mikor lekoccolod, onnantol azt fogja mondani hogy egett a feklampaja es te rontottad el. "


Vitás esetén a szakértő megnézi elektro mikroszkop alatt az összetört izzót, ha vannak rajta üvegdarabkák megolvadva akkor égett, ha nem-nem.

Ez kb. 20 éve elérhető dolog még ebben az országban is.

2017. nov. 25. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!