Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Könnyű betenni az isofixes ülést?

Könnyű betenni az isofixes ülést?

Figyelt kérdés

Anyós-após szokta hozni a gyereket bölcsiből, sokszor autóval és vagy el se viszik az ülését, vagy nem kötik be mert nem értik hogy kell az öveset.

Beruházzak egy isofixesre, szerintetek láma apósanyós képes lesz felfogni a működését?

Vagy azt is lusták lesznek használni..

Így inkább maradni fog a gyerek 5ig, de már kivagyok, most érte őket baleset, szerencsére gyerek nélkül, de nem értik a szerencsétlenek, hogy ha ugyanez ölbegyerekkel lett volna, már nem lenne gyerek :(



2017. dec. 5. 15:56
 1/8 anonim ***** válasza:
Isofixest könnyebb berakni, de ha erre nem képes tényleg, hogy bekösse az unokáját, akkor ne add nekik oda. Nem Ladákkal és Wartburgokkal közlekedünk már, elég komoly gyerekbiztonsági rendszerek vannak, nem véletlenül.
2017. dec. 5. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Az a dolog másik része, hogy bekötöm nekik az ülést, elmennek, de visszafelé már csak beülteti a gyereket nem köti be az övét, esetleg becsatolja de lazán hagyja, mert nem tudja hogy kell meghúzni, biztos kényelmetlen szegénynek stb.

És nagyra van, hogy segít, számtalanszor kértem, egy ideig nem is találkozunk, most jól jönne a segítsége, de ilyen áron nem kell.

2017. dec. 5. 18:42
 3/8 anonim ***** válasza:
mekkora a gyerek? a háttámlás magasító nem jöhet szóba? könnyebb használni.
2017. dec. 6. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

2 éves lesz, 90 cm, 9-18ast használunk.

Elvileg ezek alsó súlyhatára 15 kg, még nincs annyi. Esetleg létezik ilyesmi kisebbeknek? Jobb mint a semmi.

2017. dec. 6. 16:11
 5/8 anonim ***** válasza:

nem, nem létezik 15kg-nak mindenképp lennie a gyereknek, hogy az autó övfeszítője megfelelően működjön.


Nálam az ülés nélkül vitel vörös posztó, alapkövetelmény mindenkitől, én ebből nem engednék - de látom, te sem akarsz -

2017. dec. 6. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Akkor esetleg a pajzsos ülések? Sosem probáltam, de gondolom egyszerűbb lehajtani, mint övet kapcsolgatni. Mondjuk szerintem az öves jobb, de csak nem fognak fejreállni.

Idióta anyósék miatt vehetek új ülést, gagyi hellokitty márkájút se akarok..

2017. dec. 7. 15:10
 7/8 anonim ***** válasza:

A pajzsot sem fogják használni a leírásod alapján.

Igen, a gyerekem 5-ig lenne, de legalább nyugodt lennék...

2017. dec. 7. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Ettől félek én is, hiába a szuper ülés..

mert őket nem éri baleset (akkor az mi volt.. ja nem ő okozta, beléjük mentek..), meg az ölében is fogja, vigyáz rá.

Az ő gyerekeiknek nem is volt és az unokatesóknak sincs semmi bajuk, nekik se volt ülésük.

Csak én vagyok ilyen kényes, hogy nem engedem ülés nélkül vinni, gumicukorral tömni...

Ki lesznek húzva a bölcsis listáról, aztán nézhetnek, hogy nem vihetik el.

2017. dec. 7. 23:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!