Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » 62 évesen el merjek kezdeni...

62 évesen el merjek kezdeni autót vezetni?

Figyelt kérdés

Nem vezetni tanulni, vezetni! (Ez a bakancslistám egyetlen tétele!) Érvényes jogosítványom van még 2020 végéig - tehát jogi akadálya nincs -, csak vezetni, gyakorlatot szerezni nem volt módom. (Előtte még gyakorló órákat is vennék, mert szükségem lenne rá, mint az abszolút kezdőknek.)

A tömött buszra való felpréselődésre és háromnegyed órás állva zötykölődéshez valóban öregnek tartom magamat.


Kötözködők, lekezelő, nagyképű életművészek, jómódba született szerencselovagok kíméljenek!!!


2018. jan. 4. 20:55
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
14%
Ne.
2018. jan. 4. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
84%
Persze, az még nem vészes kor, meg hát a vezetésnél nem számít a kor, hanem hogy az ember tudjon vezetni az számít. Ha meg bakancslistás a dolog akkor meg minden képen meg kell csinálni. Nem olyan nehéz dolog amúgy. Sok siker hozzá! Ne hagyja hogy elbizonytalanítsák. Ha lassan megy majd kielőzik nem kell foglalkozni mindenkivel
2018. jan. 4. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
81%

Ez attól függ milyen az Ön állapota.


Lehet valaki rendesen leépülve (szellemileg) 62 évesen és lehet még egészen fitt.


Nincs mit szépíteni a dolgon, az ember ahogy öregszik, butul, lassul, romlanak a reflexek, tovább tart döntést hozni vagy esetleg döntésképtelenség is kialakulhat.


Mivel nem ismerjük Önt, így kb. lehetetlen a kérdésre válaszolni.

De gondolom van családja, felesége, gyerekei, ismerősei.

Őket kellene megkérdezni, hiszen ők ismerik Önt.


Apám nemsokára 68 lesz és képes elnézni dolgokat, pár hónapja is felment véletlenül az autópályára amikor nem voltam vele és ez ugye 15e ft-ba fájt a családnak...

De hajtott már ki majdnem másik autó elé ahogy állt ki az udvarról.


Ez van, sajna ilyen az élet, öregen nem olyan az ember mint fiatalon. :)

De ezt nem bántásból írom, ez az igazság...

És sajnos nem egyszer lehetett hallani a hírekben, hogy idő autóvezető okozott balesetet.

Ők nem a gyorshajtás miatt, mert az öregek lassan mennek, inkább a bonyolult szituációkban vannak veszélynek kitéve...

Nagyon forgalmas útkereszteződés ahol több irányba kell figyelni...

2018. jan. 4. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Ki kell próbálni... az ember általában elég jól fel tudja mérni, hogy egy adott tevékenységben képes-e megfelelően teljesíteni.

Esetleg még közvetlen ismerősöktől lehetne tanácsot kérni, nem feltétlenül kortól függ, vannak akik hetven év fölött is körültekintően, biztonságosan közlekednek, és vannak, akik harminc, negyven évesen sem...

2018. jan. 4. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Anyám 55 éves volt, amikor elkezdett vezetni. Persze jogosítványa volt már vagy 25-30 éve, de sosem vezetett, de a jogosítványát mindig gondosan megújíttatta. Egyszerűen nem volt rákényszerülve, apám mindenhova elvitte, később pedig a testvéremmel mi veszekedtünk a volánért (miután jogsit szereztünk). 10 éve viszont voltunk egy esküvőn, ami után senki sem akart vezetni. Anyám antialkoholista, mindössze 10 kilométerről volt szó, vasárnap hajnalban amúgy sincs forgalom, így őt ültettük be a volán mögé. Eleinte tiltakozott ellene, de végül sikerült meggyőzni, elindult. Elég hamar belejött és annyira megtetszett neki, hogy egyből vett órákat. Ennek már tíz éve, azóta balesetmentesen vezet. Pont jól is jön, mert apám néhány éve a szeme miatt nem ül a volán mögé (ő most 65 éves), pedig még van érvényes jogsija (ha lejár, nem fogja meghosszabítani). Ő úgy gondolja, hogy már nem neki való való a vezetés, pedig legalább fél millió kilométert levezetett egyetlen koccanás nélkül.

Szóval ezt neked kell érezned, hogy képesnek érzed-e magad, ne hagyd, hogy befolyásoljanak a válaszok. Próbaképpen vegyél néhány órát, azzal nem vesztesz semmit.

2018. jan. 4. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
44%

Kérdező!

Vezetni sose késő elkezdeni. Hajrá, én támogatlak! :)


3-as válaszoló: elég sok butaságot írsz.


A szellemi leépülés bár összefügg a korral, de nem feltétlen velejárója. Beszéltem már olyan 90 éves bácsival, aki kitűnő fizikai állapotba volt, jól el lehetett vele beszélgetni és aktívan vezetett is. Ilyen szempontból tehát leírni a kérdezőt teljesen alaptalan.


68 éves apukád sem csinált ám vészes dolgokat. Én is volt, hogy majdnem belementem egy másik kocsiba, mert nem vettem észre. Én is voltam olyan helyzetben, hogy felmentem egy fizetős útszakaszra. Pedig még fiatal vagyok... Amiket leírtál, egyáltalán nem korfüggő és nem a butulás következménye.

Balesetet sem csak idős emberek okoznak. Ebből a szempontból is ferdítesz.

2018. jan. 4. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Szerintem inkább a reflexeken múlik minden. A csípő és térd ízületeknek jó állapotban kell lenni, mert hiába penge valaki szellemileg, ha percekig tart neki a ki be szállás. Egy éles helyzetből többnyire a satu fék ment meg mindenkit. Ezt kb 450000 balesetmentes km után mondom tapasztalatból, ritkán volt olyan, hogy kikerülő manőverre volt szükségem. Utóbbi okai főleg részeg kerékpárosok voltak.


Sosem késő elkezdeni, néhány ezer km után nagyon fogja élvezni :)

Ha szabad javasolom, bár nem tudom milyen autója van/lesz automata váltósat vegyen. Ennyi idősen ne bajlódjon már kuplungozással. Ezáltal is több figyelmet fog tudni fordítani a környezetére vezetés közben.

Egy másik szempont, lehetőleg az átlaghoz képest magasabb ülés pozíciójú autót válaszon, a könnyebb ki-be szállás miatt.

2018. jan. 4. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Vannak gépjármű szakoktatók,akik jogosítvánnyal rendelkező tanulókat oktatnak.Érdemes venni néhány órát,és kikérnie az oktató véleményét,tanácsát.
2018. jan. 5. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Hát nem is azt írta a 3-as válaszoló, hogy egy 62 éves már vén koporsószökevény, hanem hogy a korral romlanak a vezetéshez szükséges, meg mindenféle képességek. És ez vitathatatlan.

A 62 azért az esetek nagy többségében még nem olyan sok ilyen szempontból.

Apám 75 lesz, és mellette ülni félelem és rettegés, amit minden nap művel az autóval a városban. De mivel alig tud járni a térde miatt, ezért muszáj vezetni, azt a napi 10-15 percet, havonta egyszer félórát.

62 évesen még semmi probléma nem volt vele.


Úgyhogy azt javaslom, ha kedved van hozzá, fogj neki, és szerezz gyakorlatot addig, ameddig még jobban mennek a dolgok. Később úgyis romlani fognak a képességeid. (Hogy 5 vagy 25 év múlva, azt én sem tudhatom.)

Ha véletlenül neked is komolyabb mozgásszervi problémáid lesznek a későbbiekben, akkor nagyon jól fog jönni, hogy autóval tudsz eljutni kaputól kapuig.

Azt is jól látod, hogy kell pár óra, mielőtt egyedül kimész a forgalomba. (Az oktató majd megmondja, mennyi.)

Addig meg érdemes lenne KRESZ-teszteket töltögetni a neten, ahol a végén van magyarázat is a pontozáskor, meg rákeresni a változásokra, mert évente változnak fontos dolgok is.


(Úgy mellékesen:

Olvastam az öregedésről, hogy minél intelligensebb valaki, annál tovább meg tudja tartani a szellemi képességeit.

Tehát akinek 80 az IQ-ja, annál már esetleg 60 évesen kezd láthatóan előjönni az időskori elbutulás, míg egy 130-asnál csak 70(+) évesen, és utána is csak lassan fokozódik.

De ez persze egyéni dolog, a leírtak csak tendenciák.

Mivel te értelmesen fogalmazol és helyesen írsz, kizártnak tartom, hogy a korod komoly probléma legyen a vezetésnél.)

2018. jan. 5. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
41%
Mondjuk ha rajtam múlna én kötelezővé tenném a tanfolyam újrakezdését, ha valaki nem vezetett már több mint 10 vagy 20 éve. Ennyi idő alatt annyi minden változik a KRESZ-ben, hogy kb. újjá kell tanulni az egészet és akkor még nem beszéltem a rutin elvesztéséről sem.
2018. jan. 5. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!