Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Megettem a nap folyaman...

Megettem a nap folyaman reggel ota fel csomag Bonbonetti meggyes szaloncukrot, amibe van alkohol. Vezethetek igy autot?

Figyelt kérdés
Az van rairva, hogy a keszitmeny 2%a (V/M) alkohol. Ez olyan rengeteg? Tenyleg nem lehet igy vezetem kb egy ora mulva?
2018. jan. 7. 15:46
 1/3 anonim ***** válasza:
51%
Az adatlapja alapján legfeljebb 2 vegyes százalék az alkoholtartalma. Ha jól tudom, a Bonbonetti csomagjai 345 g-osak, ennek a felét etted meg, az 172,5 g. Ebből kell 2%-ot számolni, ez 3,45 g alkohol (ezt a V/m %-ot kevéssé értem, én annak idején még m/V-t tanultam csak, ezért tömegszázalékkal számolok, ha megengeded). Ez annyi, mint egy dl (nem egy korsó, üveg vagy doboz!) 4,5 V/V%-os, vagyis szokásos erősségű sör alkoholtartalma. Átlagos esetben 10 g/óra alkohollebontási képességgel számolunk, tehát az utolsó szaloncukor elfogyasztása után 1 órával már nyugodtan ülhetsz autóba. Már csak azért is, mert gondolom, a fél csomag szaloncukrot nem egyszerre fogyasztottad el (nem is férne a szádba annyi), tehát mire az utolsót megetted, az elsővel bevitt jelképes mennyiségű alkohol már jócskán elkezdett lebomlani.
2018. jan. 7. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Jaj nagyon szepen koszonom a kedves valaszodat!

Legutobb 4-6 darabot ettem, az a mervado.

Kb 15 deka lehet max.

Igen ugy tervezem, hogy 2 orat varok a vezetessel.

Nem vagyok ittasvezeto sosem iszom, de ez sziven utott, hogy ennyi alkohol van a csokiban.

Udv szep napot!

2018. jan. 7. 16:30
 3/3 anonim ***** válasza:

"... de ez sziven utott, hogy ennyi alkohol van a csokiban"

Nem olyan sok az. A gyümölcsös sörök is tudnak 2 V/V%-ot, pedig azok egyáltalán nem erősek. Alkohol magában a csokoládéban nincs, ha van benne meggy, abban sem, csak az azt körülvevő krémben. Ott viszont kell, hogy legyen, egyrészt az íze végett, másrészt azért, hogy valamennyire tartósítson. Ha belegondolsz, hogy egy ilyen szaloncukorban mennyire kevés a krém és annak is csak kis része krém, érthető, hogy az összesített alkoholtartalom szinte semmi.

2018. jan. 7. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!