Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Németországban magyar rendszám...

Németországban magyar rendszámú autóval rendőrök megbüntettek. Helyszíni bírságot nem kértek, adataim rögzítették, és megkaptuk a magyar címre a levelet a szabálysértésről. Állandó lakcímem Magyarország. Mi a teendő? Voltatok hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés
Azonban az állandó lakcímem Magyarország, itt fizetem a kötelezőbiztosítást, gépjárműadót. Van kinnt bejelentett lakcímem határozatlan munkaszerződésem. Valaki járt már hasonló cipőben? Mi a teendő? Egyik kollegámat sem büntették még meg, pedig van aki 10 éve magyar gépjárművel rendelkezik kinnt. Ügyvédet hasonló ügyben tudtok ajánlani?

2018. jan. 30. 16:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Mit akarsz az ügyvédtől?

Gondolom jogosan büntettek meg, az meg lényegtelen, hogy a kollégáidat nem büntették meg.

2018. jan. 30. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Milyen szabálysértésért büntettek meg?
2018. jan. 30. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nem jogosan büntették meg, ha Magyarországon fizet adót. Az ok a magyar rendszám, de 6 hónap a határátlépéstől számítva ha jól tudom türelmi idő, addig nem köteles német rendszámra váltani. Kettős adóalany, amit Magyarországon befizet véleményünk szerint nem kérhetik kinnt is. Az adó ugye regsiztrációs számhoz kötött, és az ő autója nincs Németországban regisztrálva
2018. jan. 30. 16:58
 4/11 anonim ***** válasza:
Ausztriában úgy van (gondolom Németországban is hasonló lehet), hogy ha állandó lakcímed lesz Ausztriában, akkor 1 hónapon belül, ha tartózkodási helyet létesítesz, akkor 1 éven belül KÖTELES vagy átregisztrálni az autót, ez nem tetszik vagy nem tetszik alapon működik. Neked mióta van ott lakcímed és milyen?
2018. jan. 30. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Bejelentett lakcímem van 3 éve,de csak ideiglenes lakcím.Az állandó az Magyarországon van bejegyezve. Havonta egyszer 4 napra járok haza saját gépjárművel családomhoz. Határátlépéseimből is kiderül, hogy az autót csak az ingázásra használom.

Autómat 4 hónapja vásároltam meg. Van erre kint valamiyen egységes törvény Eu tagállamokra vonatkozóan? (Hisz fizetek otthon és adózom is?)

2018. jan. 30. 17:28
 6/11 anonim ***** válasza:
Várj most azért büntettek, mert magyar rendszámmal közlekedsz? Bírságot kell fizetni, vagy mi a helyzet? Tényleg kiváncsi vagyok én is, mert részben érintett vagyok. Ha nem nagy összeg, akkor simán kifizetném, és járnék tovább, mint eddig.
2018. jan. 30. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

[link]


"Ha Ön több mint 6 hónapig kíván tartózkodni egy másik uniós országban, az általános szabály szerint be kell jelentkeznie az adott országban állandó lakosként, és járművét is haladéktalanul nyilvántartásba kell vetetnie ott."


Szerintem te alapból nem is kezdhetted volna el fizetni a magyar biztosítást, hanem alapból ott kellett volna regisztráltatnod az autódat Németországban. Arra pedig megvan a szabály, hogy vételtől számítva x idő...azt hiszem talán 1 hónap. Az senkit nem érdekel, mire használod, illetve milyen sűrűn. Határ menti ingázó kategóriába sem esel bele. Sajnos ez ilyen, jobban utána kellett volna érdeklődnöd.

2018. jan. 30. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A teendo fizetni. En is ugy tudom, ahogy az utolso valaszolo. Leirasod alapjan te eletvitelszeruen Nemetorszagban elsz, mely esetben oda regisztralt autot kellene hasznalj.
2018. jan. 30. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szerintem az elméletet a legtöbben tudjuk, a kérdezőt talán a gyakorlat érdekli :)
2018. jan. 30. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
csak annyi a hozzáfűznivalóm, hogy a kollégám is novemberben elkapták a magyar rendszám miatt. neki 1 hónapot adtak, hogy írassa át... amúgy meg: nem tudom mi a jó büdös francot csodálkozol ezen. ha életvitelszerűen Németországban él, dolgozik valaki, mit rohangál magyar rendszámmal? otthon bezzeg mindenki höbörög a sok adócsaló szlovák meg román rendszámos miatt, hogy büntessék őket. Németországban viszont a magyar legyen elfogadott? amúgy milyen az a német ideiglenes lakcím? mert én ilyenről még nem hallottam, pedig itt vagyok 4 éve. itt vagy bejelentenek, vagy nem, pláne ha határozatlan a munkaszerződés....
2018. jan. 30. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!