Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Friss jogsisnak érdemes T...

Friss jogsisnak érdemes T matricát ragasztani az autóra?

Figyelt kérdés
2018. febr. 25. 19:04
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyon jó ötlet hogy kirakod, mert mindenki dudni fogja hogy vigyázni kell , több figyelmet igényel az ilyen vezető.

Amúgy is, rajtad múlik hogy ki rakod-e vagy sem, ahogy erzed.

Én más országban vagyok és itt mindenki kiteszi, új vezető N/ tanuló vezető L/ szerintem ez tok jó dolog és addig van ott amíg úgy nem erzed hogy tökéletesen vezetsz.

2018. márc. 1. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim válasza:
Valamikor régen kötelező volt, ma már nem igen látni ilyet. Ártani nem árthat, legalább tudni fogják az atósok, hogy a másik miért bénázik pl: A parkolásnál....stb. stb.
2018. márc. 1. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 Lerienn válasza:
Nekem már három éve volt jogsim, mikor új kocsit vettünk es nagyon nem éreztem sem a méretét, sem a motorját, ráadásul az első használatnál full feszült voltam (családi okok), ismeretlen úton mentem csúcsforgalomban... minden összejött. De a párom miatt kinn volt a T betű és konkrétan egy kamionos vigyázott rám a legjobban. Akkor mar épp a sírás határán voltam, szóval tapasztalt sofőrként is nagyon jól jött a matrica. A kamionos állt úgy mögém, hogy ki tudjak állni a forgalomból. Amíg nem érzed a kocsit, nem árt.
2018. márc. 2. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim válasza:
48%
A "Mazsolák"-ra jobban figyelnek, vigyáznak a forgalomban résztvevők!
2018. márc. 2. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim válasza:
75%
Egy autót teljesen megszokni kb 10 perc. Az hogy "nem érzem" nagyon rossz kifogás, soha nem értettem. Ezek lehetnek azok akik állandóan nekitolatnak az embernek a parkolóban. Én nem raktam ki, mert nem fulladgattam le, elég határozott voltam, teljesen jól tudtam parkolni stb. nem láttam értelmét felhívni magamra a figyelmet. Szerintem ha "jól" megy a vezetés akkor ne rakd ki.
2018. márc. 3. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Felraktam, mert gondoltam hogy a dízelről benzinesre való átszokás fog járni pár lefulladással elindulásnál:D , és az elmúlt héten egyszer-kétszer meg is történt, de mindenki türelmes volt, nem dudáltak. De nem is tököltem vele sokat,gyorsan újraindít és go.

Mondjuk egyszer egy biciklist követtem le mert jöttek szembe (az is pont egy kerékpáros mögött várta hogy elhaladjunk és kikerülhesse) és nem tudtam kielőzni meg az út se volt széles plusz sötét volt, és mikor végre kielőztem a bringást akkor meg egy idegbeteg mögöttem ráfeküdt a dudára és természetesen előzött :D

2018. márc. 3. 10:32
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Gépjárműoktató vagyok nagyon régóta. Tőlem is sok tanulóm kérdezi ezt. Azt tudom mondani, hogy nem javaslom kitenni a T-t. Aki gyakorlott profi az a mozgásodból azonnal látja, hogy kezdő vagy és úgy kezel majd, tehát segít, gyorsan elkerül, úgy, hogy ne zavarjon Téged stb. Aki viszont gyenge közlekedő, erőszakos, bunkó, az mindenáron eléd akar kerülni és komoly veszélyhelyzetekbe sodorhat. Sajnos ez napi tapasztalat, hogy bevágnak elénk, leszorítanak, ledudálják a fejünket a lámpánál, kifordulnak úgy elénk, hogy vészfékeznünk kell, egyebek. Viszont, ha ettől biztonságosabbnak érzed, tedd ki és tapasztalj...
2018. márc. 7. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Amint megszoktam a kocsit leszedtem a matricát, nem igazán tapasztaltam pozitívumokat, csak azt, amit fentebb leírtam 1,5 hónapja. Mondjuk az első két hétben biztonságosabbnak éreztem így vezetni, de most már zavart, hogy akármennyire dinamikus vagyok, "csakazértis" kielőznek. Előfordult az is, hogy beengedtem egy autót, emiatt lelassítottam (városban, amúgy is 30 körül mentünk előtte) és a mögöttem levő dudált és mutogatott. Nem gondolom, hogy kulturáltabban reagált volna T betű nélkül, de szerintem azért van köze hozzá.
2018. ápr. 6. 19:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!