Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Pontos a Rendőrség sebességell...

Pontos a Rendőrség sebességellenőrzési táblázata?

Figyelt kérdés

Ma kora reggel úgy döntöttem, hogy bemegyek a Penny reggeli nyitására a szomszédos kisvárosba. A városhatárnál már lakott területre lépett be két kamion, a sorvégén egy személyautó. A látási viszonyok reggeli derengő, vagyis éppen hogy világosodott. A közvilágítás az úttestet kiválóan megvilágította, de két lámpaoszlop között a járda autósbeálló részét gyengén.

No, itt állt egy rendőrautó orral az útra merőlegesen, ami - gondoltam - a belsejéből mérhetett sebességet. Ezt akkor vettem észre, amikor a kocsisort már megelőztem és 10 méteren belül egy vonalba értem vele. Mást már nem bírtam tenni, mint intve köszöntem a rendőrautónak.

Reménykedtem, hogy nem ült benne senki és készülék sem kandikált az oldalablakán kifelé. Most hazaérve megnéztem a police.hu oldalán a sebesség ellenőrzéseket ....



2018. márc. 14. 07:00
 1/10 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
Nem kötelesek csak ott és csak akkor mérni, ami a táblázatban van.
2018. márc. 14. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván mérhetnek máshol is. Én mondjuk lakott területhez közeledve már mellőzöm az előzést, mert sokszor úgyis elkanyarodik előlem az, akit előznék, vagy épp az 50-es korlát miatt a seggemben jönne a falu végéig.
2018. márc. 14. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Csak remélni tudom, hogy mértek
2018. márc. 14. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Az eddigieknek ment a zöld pacsi. Így jártam, szerencsémre az 50 éves vezetésem ideje alatt (kezdetben nyolc évig motorkerékpáron) a gyorshajtásokon kívül más saját-hibám nem volt.

Az esetemhez még egy infó: nem volt vakuvillanás, tehát utcai világításnál is jól láthat traffipax.

2018. márc. 14. 08:15
 5/10 D. Brasco ***** válasza:
100%

Meg vagytok ti áldva ezzel a vakuvillanással.....a rendőrség nem ilyen cuccokkal méri a sebesseget

[link]

2018. márc. 14. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem a rendőrnek, nem a szabályoknak közlekedünk, hanem saját és magunk biztonságát szem előtt tartva. Ritkán intenek ki azonnal, a csekk meg jóval a megengedett sebességhatár fölött jön.

A közölt adatok csak tájékoztató jellegűek, tervezett adatok. Ott sem biztos, hogy mérnek, ahol meg van adva, s bárhol máshol is felbukkanhatnak. Nem is kellene egyáltalán közzé tenni. Abból a megfontolásból teszik mégis, hogy a félősebb autósok így nem csak a mérés helyén, hanem az egész környéken óvatosabbak lesznek. S végülis az a cél.

Csak kérdés, milyen százaléka lesi ezeket az adatokat az autósoknak. És sok olyan autóst látok magam is, aki a messziről is jól látható traffi mellett is képes eldöngetni nagy sebességgel.

2018. márc. 14. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Továbbra is mentek a zöld pacsik. Szóval, benéztem nagyon, szemből nem jött senki, aki jelezte volna a várható sebességmérést, még túl korán volt, nem volt forgalom.


4 büntetőpont már biztos, aztán vagy 45 vagy 60 ezer lesz a pénzbírság. Nem tudom, ezt csak érzésre, mert egyhuzamban előztem le a személyautót és a két kamiont, nem néztem le a sebességmérőmre.

2018. márc. 14. 10:07
 8/10 anonim ***** válasza:

csak szólok, hogy nincs vakuzó traffipax. a mostaniak sötétben is lefotóznak villanás nélkül.

Beugrottak egy kávéra váltás előtt.(vagy után)

2018. márc. 14. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Hiába nézed, az csak tájékoztató jellegű. Nem minden műszert tartalmaz, és nem 100%-ban pontos. Felesleges nézegetni.
2018. márc. 14. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Vaku már tényleg nincs, illetve nagyon kevés. Az M0 és M1-en lévő fixek azok még vörös fénnyel vakuznak, de az összes többi (mobil) műszer lézeres, ami infra ledekkel operál.
2018. márc. 14. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!