Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Gyakori jelenség ez? Rutintala...

Gyakori jelenség ez? Rutintalanok ők vagy mi a gond?

Figyelt kérdés

Tegnap meg ma autóznom kellett Budapesttől kb. 40-50 kmre.

A 4 útból majdnem mindegyiken kifogtam egy-egy szakaszon egy olyan autóst, aki, ahol 90-nel lehetett volna menni, csak 70-80 között hajtott, viszont lakott területre beérve nem fékezett. Ha lakott területen belül jött egy 30-as vagy 40-es tábla, na akkor fékezett végre egy kicsit.


Kezdő vezető vagyok, nekem, mint újszülöttnek minden vicc új.

Gyakran lesz ilyen?


2018. márc. 28. 17:50
 1/10 anonim ***** válasza:
40%

Gondolom tanultál KRESZT.

A 90km/h nem azt jelenti, hogy muszáj annyival menni, hanem, hogy az a felső határ.

Az, hogy valaki 90 helyett 70-80-al megy ahhoz semmi közöd, én is szoktam annyival menni.

Gondolom van az autódban gázpedál, és kormány.... előzd meg és kész!

Ha esetleg én találkozok ilyennel akkor megelőzöm és kész, nem agyalok rajta.

2018. márc. 28. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
46%

Sok ilyen falu város 70 közlekedik. Ok sem tudják miért, bambul, spórolni akar 2 deci benzint....


Egyik legrosszabb fajta.

2018. márc. 28. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Akkor még nem voltál Romániában.

Ott lakott területen nem divat lassítani.

A kamionos is végig megy rajta 90-el.

2018. márc. 28. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
49%

Ha nem sietek feleslegesen nem megyek kilencvennel minek? Aki akar megelőz olyan főút meg nincs ahol 10 kmenként ne lenne lehetőség előzni. Egy villantás, finoman jelzett rövid duda. Ez jelenti az előzés kérést udvariasan. Ha rossz az út, az idő, telefonálok, fáradt vagyok, akkor hülye leszek gyorsan menni, s nem is fog érdekelni ha ezzelt olyan sírógörcsösöket tartok fel mint a 2#

2# üzenem ha nem tetszik, tessék előzni

2018. márc. 28. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Velük semmi!


Én sem megyek hajszálra mindig 90-nel.

2018. márc. 28. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Elég ritka jelenség. Általában 60-al mennek át a falukon. Lehet, hogy ennyit csal a kilométerórád.
2018. márc. 28. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

#4

Ha elolvastad amit írtam lathatnad, hogy azokrol írtam akik beállnak 70re de a városban is annyival megy. Ez nem fáradtság hanem hülyeség.

2018. márc. 28. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Azt hiszem, megértettétek a kérdés lényegét. :D :D


Egyrészt ne menjen 70-nel 90-nél, mert ezzel az indokolatlan lassúsággal is balesetveszélyt jelent. De aki 70-nel megy 90 helyett, miért nem villan fel a féklámpája faluba érve, miért nem lassít szemernyit se?

2018. márc. 29. 06:13
 9/10 anonim ***** válasza:
73%
Én faluban 40-el megyek, na most ez is baj? :D
2018. márc. 29. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

ezzel semmi baj nincs. tényleg kezdő vagy. a közlekedés többszereplős dolog, ahogy más is írja, mindenki annyival megy, amennyivel akar, ha te sietsz, neked kell alkalmazkodnod, és megelőznöd. az indokolatlan lassúság nem ezt jelenti, hanem amikor úgy 30-40el tötymörög valaki főúton.


inkább menjen valaki fix sebességgel, sokkal gázabb az, amikor valaki 60-90 között ingázik, és természetesen mikor már úgy vagy vele, hogy szabad az út, megelőzheted, akkor kezd el gyorsítani...

2018. márc. 30. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!