Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Csak én veszem észre, hogy a...

Csak én veszem észre, hogy a nők többségében nulla előzékenység van a forgalomban?

Figyelt kérdés

Általában amikor teherautóval vagyok, akkor 10/9 női sofőr semmi pénzért nem enged sávot váltani, ha neki ahhoz minimálisan is lassítania kéne.

Legtöbbször egy férfi sofőrre kell várnom, ha olyan a forgalom, mert elég lassú mozgású, régi teherautóval járok, szóval húzhatnám az autókra, de szerintem egyikünk sem járna jól.

Teszem hozzá,hogy teherautót eleve nem szeret maga elé engedni senki sem (én sem ha személyautóval vagyok), a férfi sofőrök többsége is röviddel utána kielőz.


De ettől eltérően személyautóval sem igazán előzékenyek a nők, csak ott tudok kicsit erőszakosabb lenni.

Nem csak a sávváltás, hanem alsóbb rendű útról szeretnék kifordulni, a csaj rám néz, majd azzal a lendülettel nagy gázt adva beáll a kereszteződésbe,elém.Semmivel nincs előrébb, de akkor is neki van elsőbbsége.

Nem csak magam eseteiben veszem észre, sokszor máskor is.

Természetesen vannak ilyen férfiak is, de én ahogy megfigyeltem Budapesten igencsak magas a nők aránya abban,hogy hogyan ne legyünk előzékenyek.

Aki észrevette már mit gondol, mitől lehet ez?


Nem tudják végiggondolni a szituációt, vagy küzdelemnek fogják fel a pozíciót, és nem számít,hogy 1 autó ide vagy oda, de akkor is neki kell előrébb lennie?


2018. máj. 30. 15:52
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
96%

Bár én személyi sofőr vagyok de én is úgy vettem észre, hogy a férfiak sokkal előzékenyebbek, KIVÉVE ha drága Audi, Merci, BMW-ben ülnek mert ilyennel még nem találkoztam, hogy ők "segítenek" nekem...


Mindig átlagos vagy régebbi autó söfőrjei szokták átadni az elsőbbséget, ezzel segítve a besorolást/kikanyarodást.


Persze van nőknél is kivétel de ahogy én (is) észrevettem sokkal kevesebb.

2018. máj. 30. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
0%

marhára ráérsz...mióta vezetsz? ..kit érdekel, milyen nemű aki beenged, vagy nem?..néhány idegbeteg törtetőt..

amúgy az sem mindegy honnan jelez, hogy sávot váltana..aztán alig ballag, ha beengedi valaki..na és füstöl, mint a gyárkémény...erre nem kiváncsi senki.



szóval index, és vár..ha úgy jön ki, akkor zipprárasan fonódik...mi is a probléma a nőkkel?


semmi.

2018. máj. 30. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
0%
Csak te veszed észre.
2018. máj. 30. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Nő vagyok és én se igazán vagyok előzékeny a személyautósokkal...azt nem tudom meg indokolni,hogy miért

Viszont miután pótkocsis teherautót is szoktam vezetni és azzal sok minden sokkal nagyobb szívás mint kicsi autóval pláne az én zsebcirkálómmal ,így a teherautósokkal előzékeny vagyok.Ami azért nem azt jelenti,hogy az összeset magam elé engem meg stb mert azért persze van egy határ is.De vannak esetek amikor már az nagy segítség ha kimegyek az út szélére és megállás nélkül ki tudja kerülni ami az út szélébe belelóg.

2018. máj. 30. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen igazad van. Szerintem a nők hozzászoktak,hogy ők a gyengébbik nem,éppen ezért nem szoktak senkivel udvariaskodni.

Illetve nagyon sok olyan nőt ismerek,aki örül,hogyha egyáltalán eljut A-ból B-be probléma nélkül,nem tud azon is gondolkodni,hogy segítse a másikat.


Én friss jogsis fiatal lány vagyok,de gyakran szoktam segíteni a többieket. Pl. ha szűk utcába kanyarodom le,nekem van elsőbbségem,másik autós éppen kanyarodna ki,semmi értelme nekem ott kicentizgetni kanyarodásnál egyik oldalt az autót,a másik oldalt az árkot. Inkább kiengedem,amire lekanyarodtam,ő már messze jár :) Illetve ha valaki útszéli parkolóból szeretne elindulni,kirakja az indexet,akkor is ki szoktam engedni,mert nincs annál bosszantóbb,amikor a délutáni munkából haza csúcsforgalomban 10 percig lesed a visszapillantót,és próbálsz kikerülni a parkolóból.

Sávot váltani a környéken nem sok helyen kell,ott nem nagyon szoktam segíteni az embereket,mert vannak olyan pofátlanok,hogy hirtelen becsapódnak elém(gondolom kinézik a kis béna kocsimat),szóval ha nem szeretnék problémát,akkor legtöbbször fékeznem,néha satuznom kell.


Szerencsére a környékünkön kedvesek az autósok,engem is sokszor segítenek,engednek el,de tényleg jellemzően férfiak.

2018. máj. 30. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Van benne valami
2018. máj. 30. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
80%

Hát engem ma csak pont nők engedtek be, de inkább ilyen középkorúak.

A fiatal csajok....azok tényleg elég borzalom egykettő, az összes sértettségüket magukkal viszik a fogalomba.

Olyannyira, hogy ránézek, intek neki, mehet, de inkább tekergeti a fejét, nehogy rám kelljen néznie, mert pasas vagyok....szóval tipikus.

Mindegy, legalább balesetet ritkán okoznak.

2018. máj. 30. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
41%

Nekem nem tűnt fel, hogy nemek szerinti felosztásban nagyon a férfiak javára billenne a mérleg, bár ezt célzottan nem is figyeltem.

Vannak, akik segitenek, mások neg nemtől függetlenül nem...

Buszt, teherautót nemtől függetlenül nem szeretnek maguk elé engedni az emberek, bár a busz esetében azért vannak, akik a szabály betartása miatt azt megteszik, ha a busz a megállóból indul.

Az ok is védhető valahol, egyrészt a dízelmotor fekete füstjét nem sokan dzeretik közelről szagolni, de a lényeg, hogy a busz, teherautó mögött haladó alig lát elöre, szinte csak az előtte haladó nagy vasat látja.

A buszokkal pl én is úgy vagyok, hogy beengedem, ha indul a megállóból, de próbálok lemaradni mögüle, hogy átlássak fölötte, mellette (közben persze 1-2 személyautó besorolt elém)

Én speciel ezen gondolkoztam el, hogy ez mennyire normális, nem a mögöttem haladókat tartom fel szándékosan, de ha sávváltó van, örömmel engedem magam elé, csak távolabb legyek a busztól, kamiontól, szélesebb területet lássak be.

Mindez természetesen a városon belül érvényes, ahol nincs mód előzni.

2018. máj. 30. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
81%
A nők kevésbé vezetnek gyakorlatiasan, csak követik az utat és eljutnak A-ból B-be. A férfiak meg inkább a forgalomnak megfelelően vezetnek: Ha kell, beengedik a másikat, mérlegelik, hogy érdemes-e megelőzni a másikat, stb., tehát inkább a gyakorlatias vezetés dominál náluk, nem csak az, hogy egyik pontból a másikba eljusson.
2018. máj. 30. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
73%

Én is megfigyeltem már ezt.

A nők nem veszik észre, de azt hiszik, forgalomban ugyanúgy övék minden elsőbbség, mint a hétköznapi dolgoknál. Mert az egy dolog, hogy kinyitjuk nekik az ajtót stb., de amint kocsiba ül, onnantól ők is csak a forgalom résztvevői, nem számíthatnak előnyökre attól, hogy nők.

Tisztelet a kivételnek!

2018. máj. 30. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!