Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Átcsúsztam a piroson szupertra...

Átcsúsztam a piroson szupertrafinál, mire számítsak?

Figyelt kérdés

Nyíregyházán egyik szupertraffi előtti lámpánál haladtam amikor sárgára váltott. Gondoltam már nem fékezek nagyot és tovább megyek, ahogy pont a lámpa alá értem éppen, hogy még 1 pillanatra láttam átváltani pirosra a lámpát.

Ebből 100% hogy 50 ezres jótékonysági adomány lesz a rendőrség felé, igaz?



2018. jún. 18. 20:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%
Az a szupertrafi átverés. Beharangozták, hogy biztonsági övet, záróvonalat, mindent figyel, közben nem is, egyedül sebességet mér :D
2018. jún. 18. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
ez nyugtato valasz volt, remelem hogy neked lesz igazad :)
2018. jún. 18. 20:37
 3/14 anonim ***** válasza:
63%

Első válaszát nyugodtan figyelmen kívül hagyhatod.

Ugyanis a leírásod alapján nem voltál szabálytalan.

Ha megengedett sebességgel érkezel a jelzőlámpához, s a sárga alatt biztonságosan nem tudsz megállni, akkor át lehet menni, sőt át is kell menni a piroson.

Ez nem a narancssárgán átmegyek esete, bár a határvonal vékonyka.

Ha sárgára gyorsítasz, szabálytalan. Ha a sárgánál biztonságosan meg tudsz állni, de nem teszed, szabálytalan.

Ám ha csak intenzív, vagy vészfékezés tartana meg a piros előtt, azt tilos megtenni.


Tudom, lesznek akik belekötnek. Talán azért, mert nem tudják, vannak olyan helyek, ahol a zöld után viszonylag hosszú a sárga, s a sebességhatár is kicsi. De vannak gyorsan váltó lámpák, s olyanok is, ahol nincs is sárga.

Vagy zölden világít, vagy pirosan (persze nem telezöld).

Szóval ne gyertek azzal, hogy a sárgán meg kell tudni állni. általában igen, de közel sem mindenhol.

2018. jún. 18. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
47%
A 3. választ letolóknak ügy nincs jogosítványuk!
2018. jún. 19. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
0%

3: a sárga jelzés olyan hosszú, hogy megntudsz állni. amikor épp sárgára vált, akkor lehet és kell is még áthajtani, ha már nem tudsz megállni.

ha piroson hajtasz BE, az bünti.

sárgára ne gázt nyomunk, hanem féket, mert ezt írja elő a KRESZ. ha meg mégis meggysárgán megyünk át, akkor férfiasan vállaljuk a következményeket.

2018. jún. 19. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
5-ös! Mi van? Mi ez a butaság?
2018. jún. 19. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
36%

Kedves 3-as. Én kaptam már piroson áthajtásért 50ezres csekket. Eléggé szíven ütött. Ilyen "sárgán még átférek" piros volt.

Azóta minden sárgánál fékezek, és minden pirosnál meg is tudok állni.

(BP, sok-sok km, jó néhány év).


SZóval csak az nem áll meg, aki nem akar...

Tudod, követési távolság, meg jól megválasztott sebesség!


Az a balesetveszélyes, ha piroson "még átférsz", nem az, ha fékezel!

2018. jún. 19. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Vannak gyorsan váltó lámpák. Vizsgán is átmehetsz sárgán, ha csak satuzni tudnál.

És vannak lámpák, ahol csak piros és zöld van (valamerre mutató nyíl).


Ha meg lehet állni, akkor meg is kell állni, ez nem kérdés.

2018. jún. 19. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
37%

Ja, persze gyorsan váltó lámpa :D

A sárgaidő hossza MINIMUM a megengedett sebességhez van belőve. Nincs rövidebb. Hosszabb van, de az azért hogy a biciklis tata is átérjen.

A nyilas kiegészítőlámpánál meg ugyanúgy nem fognak megvágni azért, mert fél másodperce tűnt el a zöld és te még kanyarodsz.

Ha megfordul az a fejedben, hogy "ezen a sárgán még átférek", akkor biztos lehetsz benne, hogy szabálytalan voltál, mert simán meg is tudtál volna állni.

A sárgán átcsúszás azt jelenti, hogy már nem tudnál megállni... tehát erős fékezéssel sem tudnál megállni. Szaknyelven féktávolságon belül vált sárgára. Bp-n még jellemzően még 2-3-4 autó átmegy parasztba a piroson a sárgára még szabályosan áthajtó autó után.

2018. jún. 19. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
amiket leirtatok ezekkel tisztaban vagyok, tudom hogy a helyes dontes a fek lett volna, de arra lennek kivancsi, hogy 100%hogy kapok buntetest?
2018. jún. 20. 14:35
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!