Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Traktorok, és egyéb mezőgazdas...

Traktorok, és egyéb mezőgazdasági gépek miért nem takarítják le a kerekeiket, mielőtt a szántásról feljönnek az útra?

Figyelt kérdés
Motorral különösen veszélyes a sarat kerülgetni

2018. jún. 27. 17:38
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
20%

Szerintem gáz hozzáállás a pénzhiányra meg fáradtságra hivatkozni.


Erről mindig a putris cigány telepek jutnak eszembe, ahol nyakig állnak a szemétben mert arra lusták, hogy saját maguk alól kiganézzanak. Vagy egyszerű példával élve ha este rájön az emberre a kis-nagy dolog, akkor nem csinál maga alá az ágyba, hanem szépen felkel és elballag a mosdóig.

2018. jún. 28. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Amúgy meg hivatalosan még a rendőr is megbüntetheti őket, ha nem takarítják le, csak ugye más kérdés, hogy ezt tetten érni megint olyan dolog, hogy szökőévente egyszer talán.
2018. jún. 29. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
72%

"mindössze annyi a dolga, hogy mey egy kicsit, kiszáll és az útról egy seprűvel esetleg egy lapáttal letakarítja, ha mg hullik megismétli."


Akkor pedig menne az anyázás, hogy minek áll az úton, az ész nélkül száguldozók pedig simán elütnék az embert aki ott maszatol 100 méterre a traktortól, pláne éjszaka.


A kerékről normál esetben már a földúton lepotyog minden, ha az nem extrém módon sáros éppen. De az alvázról, munkagépről egyszerűen nem lehet letakarítani mindent, akármennyit is piszkálja az ember. Arról minden kisebb nagyobb kátyúnál (mert ugye van bőven) potyoghat kisebb nagyobb földdarab.


Ettől függetlenül mindenkinek kellene annyi lelkiismerete legyen, hogy megteszi amit lehet. Mint írtam, mi letakarítjuk amennyire ésszerűen le lehet, még éjszaka, esőben stb is. De irreális elvárás, hogy szalontisztaságú legyen egy traktor.

2018. jún. 29. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
51%

Jobb helyeken azért vannak kibetonozott vizes kerékmosó gödrök. Csak végig kell rajta hajtani.


Falun meg a földutakról a kocsik több sarat felhordanak mint a traktorok.

2018. júl. 8. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Falun meg a földutakról a kocsik több sarat felhordanak mint a traktorok.


Nem tudom hany faluban jartal de azért ott is van aszfalt az utakon.

2018. júl. 9. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
0%
Én is paraszt vagyok, földet művelek, DE!! Ha kész a munka, még a földúton meghajtom kicsit a traktort hogy a sár nagyrészét ledobja, aztán vissza megyek a birtokra, mert egy bekerített terület, ahol a magasnyomású mosóval lemosom a kerekeket és a gép alját amennyire csak tudom. Utána indulok el haza. Nagyon kicsit igy is felhord, mert mire kiérek az aszfaltra valamennyit felszed ha nem poros a földút, de az élenyésző. Ez nem jogszabály kérdése, hanem hogy én mennyire vagyok igényes a környezetemre.
2018. szept. 10. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!