Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ez milyen közlekedési lámpa,...

Ez milyen közlekedési lámpa, és mit jelez?

Figyelt kérdés

Láttam egy online tanagyagban egy ilyen képet, de nem volt részletezve, hogy ez milyen lámpa lenne, kerestem róla információt de nem jártam sikerrel.


Kép: [link]



2018. jún. 28. 17:15
 1/7 anonim ***** válasza:
88%
Holdfényjelző, a villamospályán, ritkábban buszsávon közlekedő közösségi közlekedési eszközök forgalmát irányítja. Három fény - továbbhaladást tiltó jelzes, egy vagy négy fény - jelzésváltás, két fény - szabad jelzés. Átlósan elhelyezett két fény esetén a kanyarodó irányban engedékyezi a továbbhaladast.
2018. jún. 28. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Csak a tesztbe annyi volt, hogy találkozhatok-e ilyen lámpával vasúti átjáróban. Rámentem a nem válaszra, ez is volt a helyes. Akkor én, személygépjármű vezető nem igazán fogok ilyen jelzéssel találkozni. :)
2018. jún. 28. 17:41
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
ahol villamos jár ott minden lámpás kereszteződésben van. B jogsi anyag amúgy, mert azzal lehet villamost vezetni.
2018. jún. 28. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
B jogsival nem lehet villamost vezetni.
2018. jún. 28. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
45%
Üdv annak, aki lepontozta az első választ, gondolom életedben nem láttál még ilyet, idióta.
2018. jún. 28. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Magával a jelzéssel találkozhatsz (mint említették buszsávok esetén is szokták ritkán alkalmazni, ilyen esetben meg gyakorlatilag a közúti jelzőlámpa mellett van), de soha nem fog rád vonatkozni a jelzésképe.
2018. jún. 28. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2018. jún. 29. 22:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!