Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért ez lett a válasz kresz...

Miért ez lett a válasz kresz tesztben?

Figyelt kérdés

[link]

Az ÚTon, nem pedig az ÚTTESTen.


2018. aug. 9. 16:43
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ezek szerint változtattak a megnevezésen? Én 22 éve vizsgáztam KRESZ-ből, nálunk akkor felhívták a figyelmünket arra, hogy az út és az úttest nem egy és ugyanazt jeleneti. (Szerintem a kérdező is erre gondolt.) Úttest alatt az autók számára fenntartott forgalmi sávot értettük, út alatt pedig az összes olyan sávot ami közlekedésre alkalmas (ha van járda akkor azt is beleértve).
2018. aug. 9. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Közben megtaláltam (az előző megfogalmazásom nem volt pontos, de a lényegen nem változtat):

a) Út: a gyalogosok és a közúti járművek közlekedésére szolgáló közterület (közút), illetőleg magánterület (közforgalom elől el nem zárt magánút).

b) Járda: az útnak a gyalogosok közlekedésére szolgáló - az úttesttől szintkülönbséggel, kiemelt szegéllyel, vagy más látható módon elhatárolt - része; a gyalogút azonban nem járda.

c) Úttest: az útnak a közúti járművek közlekedésére szolgáló része.

Forrás: [link]

Vagy az itt leírtak már nem érvényesek? Simán el tudom képzelni mondjuk...

2018. aug. 9. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 Alex Fly ***** válasza:

@12: eddig korrekt, az eddigiekkel szemben.

És fogadjuk el, hogy a KRESZ alapján a gyalogosok zárt csoportjára sok esetben a járművekkel megegyező szabályok vonatkoznak a gyalogosok helyett; pl. a kivilágítás...

Az adott esetben valószínűleg a csoport mérete lehet az oka annak, hogy nem tartják célszerünek, ha elfoglalják a járda teljes szélességét...

2018. aug. 10. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Út és úttest nem ugyanaz, 12-es jól leírta
2018. aug. 10. 14:01
 15/18 anonim ***** válasza:
0%
De gyerekek, könyörgöm. Teljesen egyértelmű, hogy a kérdés az úttestre gondol. Ezek szerint nem a jogszabályi meghatározást használják, de ettől még egyértelmű hogy mire gondolnak.
2018. aug. 10. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 Alex Fly ***** válasza:
@15: teljesen egyértelmű. A kérdésben az út szerepel, a válasz pedig hogy azon belül az úttesten kell haladniuk és nem a járdán. Ez volt a lényeg.
2018. aug. 10. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
57%

KRESZ 22. § (1):

"Gyalogosok zárt csoportja az úttesten - annak menetirány szerinti jobb szélén - közlekedhet."

Ennyi. Mindig, minden esetben. Semmi variáció.

(Illetve, egy kivétel: gyerekek zárt csoportja közlekedhet járdán is.)

2018. aug. 11. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Na, akkor örülök, hogy sikerült valakinek letisztáznia.


Egyébként mi számít zárt csoportnak? Én speciel még sosem láttam olyat, hogy 10 fős társaság az úttesten gyalogol a járda helyett, ezt a KRESZ szabályozást meg egyenesen abszurdnak is tartom így. Ha van járda, akkor miért mennének ki a gyalogosok az úttestre?

2018. aug. 11. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!