Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Traffipax. Milyen alapon...

Traffipax. Milyen alapon büntetnek?

Figyelt kérdés
Ugye a trafi elvileg hitelesített mérőműszer. Viszont az autóban nem hitelesített van beépítve. Namost a fakabátok hitelesített műszerrel lőnek egy olyanra, aminek gyárilag nem hitelesített mérője van. Tehát ebből fakadóan én mint autóvezető igazából nem is tudom/tudhatom hogy pontosan mennyivel mentem. Kérdés hogy ebbe az esetben mennyire jogos a bünti? Nem én tehetek arról, hogy a gyártó nem hitelesítteti az autó mérőjét...
2018. aug. 25. 22:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Egy valami biztos, az autókban mindig felfelé csalnak, épp ezért, hogy ne lehessen belekötni. Magyarul ha 90-el mész óra szerint, akkor az lehet, hogy a valóságban csak 85-el mész, de 95-el biztosan nem.

Nem a semmiért van ez így kitalálva, szóval ha megfognak valakit ezért sem fogadják el azt, hogy az óra csak ennyit mutatott...

2018. aug. 25. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Értem, de mi garantálja hogy az autóban kizárólag felfelé csal az óra? Én még egyetlen autó kézikönyvében sem láttam olyat, amiben a gyártó garantálná hogy csak felfelé csal, vagy hogy egyáltalán bármennyit is csalna...
2018. aug. 25. 22:42
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem garantálja semmi, és a leginkább vicces az egészben, hogy az autógyártók ezzel magukat védik, ezért lehet biztosra venni, hogy ezt garantáltan " nem felejtik ki ".


Egyszerűen ha lefele csalna az óra akkor már nem egy gyártót pereltek volna be balesetek kapcsán, ahol számított a sebesség. Ezért mennek biztosra a gyártók, hogy ne lehessen itt fogás rajtuk, inkább kevesebbet mutatnak kicsit.

2018. aug. 25. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

"Értem, de mi garantálja hogy az autóban kizárólag felfelé csal az óra? Én még egyetlen autó kézikönyvében sem láttam olyat, amiben a gyártó garantálná hogy csak felfelé csal, vagy hogy egyáltalán bármennyit is csalna..."


Az autó típusengedélye garantálja... Másképp nem lehetne forgalomba hozni.

2018. aug. 25. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Alex Fly ***** válasza:
100%

Ezen felül erre természetesen a rendőrség is gondolt: nem véletlenül van megadva egy tűréshatár, ami alatt nem büntetnek: ez kompenzálja a műszer pontatlanságát.

Persze csak akkor, ha a járművezető nem úgy számol, hogy "az óra lefele csal, tehát mehetek gyorsabban, plusz a tűrés is enged, szóval ahol 50 a határ, ott 55-tel mehetek" (vagy 68-cal, ha az objektív felelősséget nézi). Mert ebben az esetben már nem pontatlanság, hanem tudatos szabálysértés...

2018. aug. 26. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
73%
Az, hogy nem hitelesített, nem azt jelenti, hogy 10 helyett 100-at mutat. Ahogy előttem is írták, a típusengedélyek, és egyéb dokumentumok tartalmazzák, hogy mekkora a tűrése az órának, a rendőrség ezen felül büntet. Egyébként pedig, az autó óráját sok minden befolyásolja amire átadás után már nincs ráhatása az autógyárnak, pl. guminyomás és méret, csak hogy a legalapabbat mondjam
2018. aug. 26. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
73%
Nincs olyan autó, ami nem felfelé csalna legalább egy picit, ebben nyugodt lehetsz. Kivéve ha nem cserélték ki rajta a kerékméreteket nem gyárira, vagy ilyesmi. Ha biztosra akarsz menni, egyszer kipróbálod GPS-el, hogy mikor mennyi a valós sebesség, ez bármilyen okostelefonnal vagy navigációval megoldható.
2018. aug. 26. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
73%
Azt, hogy a sebességmérő felfelé csal, nem garantálja semmi a kézikönyvben. Itthon ugyanis a 6./1990. KöHÉM-rendelet egyik függeléke írja le, hogy a sebességmérő által jelzett érték hogyan térhet el a ténylegestől. Ha
2018. aug. 26. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
82%
Na, ráléptem az Enterre. Tehát ha itthon forgalomba helyeznek egy autót, a típusengedély (vagy típusbizonyítvány, mit tudom én) garantálja, hogy a sebességmérő megfelel a jogszabályban leírt karakterisztikának. Így ha minden gyári az autón, nincsenek fenn óriási nehézfémfelnik ujjnyi magas peres gumikkal, nem variáltad véletlenszerűen a végáttételt, akkor a sebességmérő hiába nem hitelesített, nem mutathat kevesebbet annál, mint amennyivel haladsz. Ez pedig biztosítja, hogy ne fuss bele büntetésbe a trafinál.
2018. aug. 26. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
25%

A traffit sem 51-re, 91-re, 131-re állítáják, hanem 65-re, , 105-re, 145-re. Azért, hogy akit rögzít, ott már ne lehessen vita.

És a levél mindig tartalmazza, hogy a műszer hibahatárát (3 km/h) az elkövető részére kedvezően vették figyelembe.

Volt hogy a traffi szerint már a 45000 forintos sávba estem, de levonták belőle a 3 km/h-t és így megúsztam 30 000 forinttal.

Mindez azért van így, hogy semmiképpen ne lehessen a kérdésben szereplő mondvacsinált hülyeséggel fogást találni a bírságon.

2018. aug. 26. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!