Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Szabályos-e az amikor egy...

Szabályos-e az amikor egy motoros egy 4 sávos úton,2 kocsi között elhajt, esetleg pirosnál áll úgy, hogy beáll a két kocsi közé?

Figyelt kérdés
2018. aug. 28. 20:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
28%
Természetesen nem szabályos, de hát a motorosok folyvást feszegetik a pofonosládát, aztán a kis hírek között olvashatunk róluk.
2018. aug. 28. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
84%
Ha van elég hely, és az autók állnak vagy csak araszolnak, akkor elmehet köztük a motoros. Az is szabályos, hogy a pirosnál előregurul, és két autó közé beáll.
2018. aug. 28. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
79%

Oké, most jobban megnéztem, valóban előremehet álló kocsik között:


"Ha a járműveknek útkereszteződésben, útszűkületekben, szintbeni vasúti átjárónál vagy egyéb forgalmi okból meg kell állnia, - előre sorolás céljából - kétkerekű motorkerékpárral, illetve kétkerekű segédmotoros kerékpárral az álló járművek mellett, vagy azok között, kétkerekű kerékpárral az úttest szélén, az álló járművek mellett jobbról szabad előrehaladni, ha

a) az előrehaladáshoz elegendő hely áll rendelkezésre, és

b) az irányváltoztatási szándékot jelző járműveket az irányváltoztatásban nem akadályozzák."

2018. aug. 28. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
0%

Két fajta motoros van, aki betartja a szabályokat, és aki leszarja azokat csak rendőrrel ne találkozzon, magam az utóbbi réteghez tartozom, szabályokról beszélni szerintem felesleges 180-200 lóerős gépnél akinek ez a lényeg vegyen robogót, kivéve a lakott területet ahhoz azért tartom magam. Kevés olyan autó van ma az országban, ami nem indokolná hogy kettejük közé álljak be, egyrészt amikor én már húzom a gázt, az autós még akkor teszi sebességbe, bár nem a versenyről

szól a közúti közlekedés, nem szeretek magam előtt látni senkit.

2018. aug. 28. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Én meg a 4-eshez hasonló kreténeket nem akarom látni sem magam előtt, sem mögöttem, sem mellettem, sem a holtteremben. Ha nem tetszenek a közúti közlekedés szabályai, van bőven versenypálya az országban, lehet ott húzni a gázt.
2018. aug. 28. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
4-es! Tőled végleg elvenném a jogosítványt, de egy lakatlan sziget lenne igazán neked való. Ha a közlekedéssel kapcsolatban ilyen a felfogásod, akkor általában is ilyen antiszociális barom vagy.
2018. aug. 28. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
76%

szabályos. általában

úgy a motorost érdemes segíteni, én mindig lehúzódok ha tudok, hadd menjen, ő nem csinál dugót :)

persze vannak a parasztok akik autópályán is mennek a 130-al haladó sorok közöt, vagy a szalagkorlát mellett, őket le kell szarni, majd megdöglenek idővel.

2018. aug. 28. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Meton ***** válasza:
100%
mindenképpen szabályos, sőt az autósnak el is kell engednie. A felezővonalon is haladhat a motoros, feltéve, hogy elengedik. Egy újságban olvastam erről már jópár éve, a pontos jogszabályt nem ismerem. De kérdem én, megérné kinyírni egy motorost és utána börtönben tölteni jópár évet? Mert a motoros előzni fog.
2018. aug. 29. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Meton ***** válasza:
100%

Még annyit hozzáfűznék, hogy az újságcikk szerintem egy kérés volt. A motorosok az álló kocsikat előzhetik, balról is előzhetnek, feltéve, hogy erre van elég hely, sőt a közlekedési lámpánál beállhat a kocsik közé. Az újságcikk azt hiszem erre figyelmeztetett, hogy hagyjunk helyet a motorosoknak.

Ez mondjuk ésszerű is, mert elég könnyen meglökheted a motorost és kész a súlyos baleset.

2018. aug. 29. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
100%

4. hozzászólónak:


És még van többféle motoros. Például a barom. Amelyik a 200 lovas gépével őrültködik az utakon. Pályára nem megy el, mert összetojja magát, ha egy pályanap leeszik egy laza készlet gumit (70 ezer forinttól indul a csere) és egy jobban gyakorlott versenyző egy 250ccm versenygéppel szétalázza az első kanyarban. Feltűnő ismertetője a többi barommal való pihenés valamelyik körforgalomban, mielőtt a 15 méter szakadékos bukótérrel épített autópálya felhajtón próbálnák produkálni magukat. Szerencsére ebből a fajtából kevés van és a normális motorosok kilökik maguk közül. Csórikám, fogd a 200 lovas gépedet, menj ki egy baromi hosszú egyenes szakaszra. Húzd addig, amíg az óra 200-at mutat, majd lassítás nélkül azonnal kezdj vészmegállásba. Betojtál, nem mered? Akkor ne menj ilyen gyorsan!

2018. szept. 1. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!