Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mi a véleményed a tötymörgőkir...

Mi a véleményed a tötymörgőkirályokról?

Figyelt kérdés
Akik településen 30-al tötymörögnek, ha meg főútra tévednek akkor 60-70-el mennek. És nem a traktorokra, vagy a 1,5 tonna súlyt vivő kisterhekre gondolok, hanem a pár éves személyautókra.
2018. nov. 27. 11:42
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
20%

Nincs jogod bírálni őket!

Akár 20-al is mehetek lakott területen belül, ha azt jobbra húzódva teszem!

Nem te fogod megmondani, ki mennyivel mehet.

Zebrával telerakott részen 30-al megyek Audival, mit szólsz hozzá?!

2018. nov. 27. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:

"Akár 20-al is mehetek lakott területen belül, ha azt jobbra húzódva teszem!


Nem te fogod megmondani, ki mennyivel mehet."


Akkor majd jól eléd állok és 5-el fogok előtted menni, mert megtehetem a logikád szerint.

2018. nov. 27. 11:50
 3/29 anonim ***** válasza:
71%
Alapjában engem is idegesít az indokolatlanul lassan közlekedő, de az még inkább, ha szabályos tempóban megyek és dudálnak, le akarnak tolni, idegesek. Ezért is igyekszem minél kevesebbet autózni.
2018. nov. 27. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
63%

1-es

Jól vagy? Minden rendben? Senkit nem érdekel a kocsid márkája.


Engem zavar ha valaki így vezet, indokolatlanul tartja fel a forgalmat mert béna ahhoz, hogy felvegye a közlekedés ritmusát. Ha nem bízik a vezetési képességeiben akkor tömegközlekedjen, ne veszélyeztessen másokat a bénaságával.

2018. nov. 27. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim válasza:
74%
1# a buszt, meg a villamost neked találták ki. Ha nem tudod felvenni a forgalom ritmusát ülj át tömegközlekedésre.
2018. nov. 27. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
38%

"Le kell őket szorítani vagy lökni, nincs más megoldás, harcolni kell és én is hadban állok ellenük én a kiráj vs óvatos vagy tapasztalatlan vezetők. Eddig 4 évet ültem mindezekért , értetek! Királyokért akik 20km/ miatt képesek vagytok olyan veszélyes dolgokat csinálni mint pl. előzés, és igen 1 perc vagy kettő késésért kanyarba is be meritek vállalni, hősök, gyűjtsünk szoborra."


Ezt a választ vártad, gondolom, tessék, olvasd el még egyszer.


Amúgy meg nem akadályozás ha annyival üegy ami sebességnél képes beláthatóan, közlekedni... ezért nem jár semmi.

2018. nov. 27. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
50%

Szia(sztok)!

Üdítő látni/olvasni hogy mennyire figyelnek a gépjárművezetők a forgalom így a közlekedés szabályaira és egymásra.(Nem szánom sértésnek ...)

Már a KRESZ "alapjainál" az általános rendelkezések között szerepel a

"Bizalmi elv - minden közlekedő számíthat rá (bízhat abban), hogy mások is megtartják a közlekedés szabályait


úgy kell közlekedni, hogy a személy- és vagyonbiztonságot ne veszélyeztesse, másokat közlekedésükben indokolatlanul ne akadályozzon, és ne zavarjon. A "bizalmi elv" alkalmazása a biztonságos közlekedés feltétele. A "bizalmi elv" lényege, hogy minden közlekedő ismeri és betartja a közlekedés szabályait.


a bizalmi elv lényeges kivételei:

- aki maga is szabálytalanul közlekedik eredményesen nem hivatkozhat arra, hogy bízott mások szabályos közlekedésében;

- senki sem bízhat abban, hogy a szabályokat mások is megtartják, ha a szabályszegés ténye számára már kellő időben felismerhető. Aki tehát már látja, vagy az "adott forgalmi helyzetben szükséges figyelemmel és elővigyázatossággal" történő közlekedés mellett látnia kellett, hogy a közlekedés egy másik résztvevője megszeg vagy meg fog szegni- valamely szabályt, nem bízhat tovább a másik szabályszerű magatartásában, így abban sem, hogy a másik meg fogja szüntetni a szabályszegést, hanem köteles minden tőle telhetőt, elvárhatót megtenni a veszélyhelyzet megszüntetésére, a baleset elhárítására;

- nem szabad biztosan számítani arra, hogy a közlekedés szabályait olyan személyek is megtartják, akiktől a szabályos magatartás koruk, testi fogyatékosságuk vagy


más ok miatt felismerhetően nem várható el."

2018. nov. 27. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
66%
Ha meg lehet őket biztonságosan és szabályosan előzni, semmi gond velük, azt csinálnak amit akarnak. Viszont ha nem, és ezzel feltartják a forgalmat, az már szabálytalanságnak minősül, ugyanúgy, mint a gyorshajtás. Sőt, ez még talán veszélyesebb is, sokan miattuk kapják fel a vizet és kezdenek olyan helyen előzni, ahol nem kéne.
2018. nov. 27. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
22%
Az ilyen kérdés után mindig kedvem támad 20-al menni faluban, és 70-el autópályán és főúton :D
2018. nov. 27. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
49%

Én ugyan Vmax+10 körül szoktam haladni mindenhol, szóval nemigen szoktak engem letolni, de azt baromságnak tartom, hogy az átlagnál lassabban közlekedőket teszik egyesek felelőssé a fokozottabb balesetveszélyért. Holott egyszerűen arról van szó, hogy sokan túlságosan türelmetlenek, vagy rosszul tervezik meg a nenetidejüket és emiatt hajszolják bele magukat veszélyes előzésekbe. Nekem valahogy akkor van csak bajom a tötymörgőkkel, ha késve indulok otthonról... De eszem ágában sincs egy neccesebb előzés után rájuk tolni a felelősséget.


Bárki járhat úgy, hogy tájékozódnia kell, parkolót keres, gyengélkedik a kocsija vagy akár ő maga, az ükanyja meisseni készletét költözteti, nem ért oda a gumishoz téli papucsért, üvölt hátul a gyerek, rosszul lát a dzsuvás fényszóró miatt stb. Ezernyi ok, egy részük méltànyolható - de soha nem tudhatod elsőre, mi a pontos ok.

2018. nov. 27. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!