Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha jogosnak érzem, rádudálhato...

Ha jogosnak érzem, rádudálhatok a rendőrautóra?

Figyelt kérdés
Például mert bevág elém, vagy mondjuk egyszerűen mert elalszik a kereszteződésben, és nem indul, amikor már rég zöld a lámpa.

#rendőrautó #rádudál
2018. nov. 29. 20:15
 1/4 anonim ***** válasza:
41%
Nem felvágásból mondom, de én már dudáltam rá rendőrautóra. Reflexből jött, nem gondoltam végig, de bénázott egy sort kanyarodásnál, így automatikusan figyelmeztettem a dudával, nem bunkóságból nyomtam.
2018. nov. 29. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

„30. § Hangjelzést adni csak balesetveszély esetében, a baleset megelőzése érdekében, valamint - lakott területen kívül - az előzési szándék jelzése céljából szabad.” ← Változatlan szöveggel hatályos az 1976. évi január hó 1. napjától.

A jogosság-érzeted nem szerepel benne.

Ha a fenti esetek indokolják a hangjelzést, akkor szabad hangjelzéssel figyelmeztetni, akár rendőrautó vezetőjét is; ha nem, akkor más jármű vezetőjét sem.

Indokolatlan – a fenti előírásnak meg nem felelő – hangjelzés esetén, akár bírságolhatnak is. Akkor is, ha a rendőrnek csak annyi köze van hozzá, hogy ő bírságol.

2018. nov. 29. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Én is dudáltam már rá, villogtam le rendőrautót, de nem mint rendőrre dudáltam, hanem mint a közlekedés egy másik résztvevőjére. Ha jogos, s nem fekszel rá a dudára(mint ahogy én soha), akkor nem lesz gond belőle. Ha jól emlékszem, két esetben még intett is, hogy bocsi. :)
2018. nov. 29. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
én is dudáltam már rendőrkocsira, egy zöld lámpánál bambult el
2018. nov. 30. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!