Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Kamionos megköszönés?

Kamionos megköszönés?

Figyelt kérdés
Miképp szokták a kamionosok megköszönni egymásnak a segítséget? Pl. autópályás előzésnél, mikor az előzött jelez, hogy visszatérhet elé az előző.

2018. dec. 1. 12:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Amit én láttam több alkalommal az az, hogy előzés után az előzött rávillant, hogy most vissza sorolhatsz biztonságosan, megelőztél.
2018. dec. 1. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
De miképp szokta megköszönni az előző?
2018. dec. 1. 13:26
 3/11 anonim ***** válasza:
84%

Miként miként.

Vészvillogtat egyet kettőt, v aki lusta a kapcsolóhoz előre hajolni, indexel balra meg jobbra egyet egyet.

2018. dec. 1. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
69%
Balra-jobbra-balra (vagy fordítva) villant az indexszel.
2018. dec. 1. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
36%

"De miképp szokta megköszönni az előző?"

Padlóféket nyom egy pillanatra és a felvillanó féklámpából tudja a mögötte szorosan haladó, hogy megköszönte.

2018. dec. 1. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
37%
Utolsó, te állat! :D
2018. dec. 2. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Igen, ezt a bal-jobb-bal jelzést már láttam. Köszi!
2018. dec. 2. 13:46
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem azért köszönik meg az indexel, mertt lusták a vészvillogóhoz hajolni!
2018. dec. 3. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Akkor miért így (pusztán kíváncsi vagyok)?
2018. dec. 5. 16:19
 10/11 anonim ***** válasza:
68%

azért mert a vészvillogó arra van, hogy ha dugó van előtted, akkor figyelmeztesd a mögötted lévőt hogy hamarosan fékezni fogsz (ki-milyen erővel..) és készüljön fel rá, ne bambuljon el.


Aki meg hozzá nem értő (nem hivatásos), az vészvillogózik, általában az autósok, és akkor döntsd el hogy most mit akar :D


Ezért a balra-jobbra az általános megköszönési forma, vagy jobbra balra vagy balra balra jobbra jobbra stb...


És igen, a reflektorral jelzi az előzött, hogy most már besorolhat, mert egy 15 vagy milyen hosszú méteres szerelvénnyel csak tippelni lehet hogy most már elhagyta e a pótkocsi a végét vagy ráhúzod

2018. dec. 8. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!