Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Egyirányú utcában mentiránysze...

Egyirányú utcában mentirányszerint haladtam, egy mentő jött velem szembe, nem lasitott, hogy elkerüljem az ütközést gyorsan felhajtottam a járdára, mi a teendő ilyenkor?

Figyelt kérdés
2019. jan. 29. 09:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
69%

Emlékszel még, mit ír a kresz? "elsőbbséget kell adni, és akadálytalan továbbhaladását - félrehúzódással és a szükséghez képest megállással - lehetővé kell tenni."

Vagy arra vagy kíváncsi, mi a teendő, ha ijedtedben felugrattál a járdára? Kihúzni a gyalogost a kocsi alól és továbbhaladni.

2019. jan. 29. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
88%
Mennyivel mentél, hogy egyszer csak ott termett egy mentő amit nem tudtál lereagálni?
2019. jan. 29. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Beviz Elek ***** válasza:
90%

#2

Teljesen mindegy mennyivel mész ha arra figyelsz, hogy ott van-e még a motorháztető a helyén.


Kérdető: Nincs háború és a mentő nem harckocsi hogy átmenjen rajtad ha nem állsz félre. Elsőbbséget kell adnod, illene időben félreállnod, de ha nem fértek el egymás mellett, akkor nem megy át rajtad. Valamit te néztél be, de csúnyán.

2019. jan. 29. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
0%

Senki nem látja a kérdést? Egyirányú utcában szemben jött a mentő!!!


Ha járda, akkor járda. Más kérdés, hogy a mentős nem tud vezetni.

2019. jan. 29. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
79%
Mindenki látja a kérdést: "hogy elkerüljem az ütközést gyorsan felhajtottam a járdára"
2019. jan. 29. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
88%

"Senki nem látja a kérdést? Egyirányú utcában szemben jött a mentő!!!

Ha járda, akkor járda. Más kérdés, hogy a mentős nem tud vezetni."


"(2) * A megkülönböztető fény- és hangjelzést együttesen használó gépjármű vezetője - a rendőr és a vasúti átjárót biztosító jelzőberendezések jelzéseit kivéve - a közúti jelzéseket, továbbá a 24-43. §-okban foglalt rendelkezéseket figyelmen kívül hagyhatja, ha magatartásával a közlekedés biztonságát, valamint a személy- és vagyonbiztonságot nem veszélyezteti, és meggyőződött arról, hogy a közlekedés többi résztvevője az akadálytalan továbbhaladást lehetővé tette."


[link]



A mentős tud vezetni. Ezek szerint te nem.

2019. jan. 29. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
60%

Ha ilyen esetben egymásnak mennétek, a mentős lenne a hibás. Nem mehetnek ők se mindennek és mindenkinek neki mert esetleg használja a megkülönböztető jelzést.

Persze még azt sem írtad hogy használta e szabályosan a jelzéseket.

2019. jan. 29. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Nem látja senki a kérdést?

"gyorsan felhajtottam a járdára"

Gyorsan, gondolkodás nélkül, ész nélkül, lassítás nélkül?

Hát hülye-e vagy?!

2019. jan. 29. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
27%

Nem zavar senkit, hogy a mentő talán életet mentett? ha kell, akkor szemben a forgalommal. A mentősnek PÁV I-es vizsgája van, talán csak tudja mit csinál.


(Amúgy van olyan körülmény, amikor nem biztos, hogy személyautóval felugrat a versenyző a járdára...előfordul, hogy oly qurva magas a szegélykő, és még éles is a sarka, hogy sérülne a gumi, vagy az alváz...főleg, ha öten ülnek a kocsiban..)

2019. jan. 29. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
28%

4-es vagyok


Mondjuk azzal tisztában vagyok, hogy sok mindent megengedhetnék maguknak, mert lehetővé teszi az emberi élet megvédése. De azzal azért tisztában kellene lennie nekik is, hogy az egyirányú utca a legtöbb esetben elég szűk, és ha behajtanak, akkor gond lesz, ha szembe jön valaki. Több, mint 30 éve van jogsim, de nem emlékszem ilyen esetre. Ráadásul már vagy 2 éve taxit vezeték. De ettől még lehet, hogy nem tudok vezetni. 😁

2019. jan. 29. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!