Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Bickiklisek este, nappal...

Bickiklisek este, nappal miért van ez?

Figyelt kérdés

Oldara sem néznek, kivágnak elém pl a belvárosban..

Rengeteg ilyet látok ezeken a molbubis bicikliken, sokszor gondolom vmiért h ezek külföldiek, bár lehet h butaság ( nem tudom, hogy megy ezeknek a bérlése) de saját biciklin egyaránt. Megelőzöm őket, majd a pirosnál újra előre állnak, persze amikor már az idegbaj kerülget, mert valami olyan mérthetetlenül szabálytalanul és veszélyesen vág elém / mellém, hogy ledudálom és már rögtön én vagyok a szemét autós. :D Oh és persze nekik a közlekedési lámpa sem jelent semmit, át mennek a piroson stb, néha az úttesten néha a járdán. Én még próbálok rájuk vigyázni de van aki pár centire megy el mellettük, a bicajos fülében persze ott a fülhallgató, sisak sehol. 17 éves vagyok, lassan 18. Még nem beszéltem olyan sofőrrel aki nem szidta volna a bicikliseket Elég friss a jogosítványom, most lesz egy éves.


Ma este majdnem elcsaptam egyet, igazából ez vett rá, hogy leirjam ezt a kérdést. A belvárosban mentem talán 55-58 körüli sebességgel és valahonnan a járdáról kijött elém, hogy ő majd átmegy a 4 sávos úton keresztbe, szerencsére nem volt a mellettem lévő sávban senki ezért el tudtam rántani a kormányt, és még ő magyarázott nekem.. Hát ezen nekem elborult az agyam.


A kérdésem az lenne, hogy ti mit szoktatok csinálni ilyen helyzetekben, hogy bírjátok.. :D Én szivem szerint úgyanúgy megbírságolnám mindegyiket amelyik szabálytalankodik, vagy valami hasonlót.. De mire rendőrt hívnék, ő a világ másik végén tekerne már valahol, és szerintem akkor se nagyon csinálna vele semmit.



2019. júl. 18. 03:41
 1/6 anonim ***** válasza:
42%

Bocs, de ez megint egy olyan kérdés, ahol általánosítani próbálsz és közlekedők egy konkrét csoportjára ráhúzni a vizes lepedőt. Holott általánosságban van a honi közlekedéskultúrával - és ez a Bubit hasznàlóknál is szépen kirajzolódik.


Én is kellett már, hogy vészfékezzek autósként biciklis miatt, mert a járdáról nagy tempóval érkezett elém. A múltkor egy sàvok között cikázó gördeszkától nem haladt a buszom. Aztán épp bringáztam a minap és egy paraszt autós NAGYON nem adta meg a jobbkezet. És igen, kis híján kivasalt engem egy furgonos a zebrán. Ez így az elmúlt pár hónap termése.


Mindezek fényében szerinted tényleg csak a bubistákkal van a baj? Mert szerintem nem.


És abban igazad van, hogy sokkal erősebb kontrollra van szükség. Ha tudhatom, hogy jó eséllyel megvágnak a piroslámpázásért, gyalogos át nem engedéséérr, jobbkéz elmulasztásáert, trolimegállóba parkolásért, akkor százszor meg is gondolom. Ha nincs büntetés, akkor viszont kizárólag a természetemtől, neveltetésemtől függ mindez.

2019. júl. 18. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
58%

Azért, mert általában nincs következménye még a veszélyes szabálysértéseknek sem.

Ugyanezért nem tartják be sokan a szabályokat az autósok, motorosok, gyalogosok közül sem.


"Megelőzöm őket, majd a pirosnál újra előre állnak, persze amikor már az idegbaj kerülget, mert valami olyan mérthetetlenül szabálytalanul és veszélyesen vág elém / mellém, hogy ledudálom és már rögtön én vagyok a szemét autós."

Ezzel viszont nem tudom mi bajod. A biciklisek a kresz szerint előresorolhatnak pl. piros lámpánál. És ha belegondolsz mivel mindig utolér, ezért tök feleslegesen előzgeted. A belvárosban max. 2-300 méterenként úgyis meg kell állnod valami miatt (pl. lámpa), szóval a legtöbb esetben semmit nem nyersz azzal, ha megelőzöd a bicajosokat.

2019. júl. 18. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
81%

Én nem haragszom rájuk, egyszerűen nem értem, hogy miért nem fontos nekik a testi épségük?

Pl.

Fák között, lendületből átteker a zebrán....

Ez olyan, mintha lemondana minden jogáról.

Zalaegerszegen nemrég volt egy ilyen eset, a bringás meghalt, az autóst felmentették.

Egyszerűen nem értem!

2019. júl. 18. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
86%
Én ütöttem már el biciklist mert a semmiből bukkant fel és vágott ki elém. Még körül sem nézett. Egy másodpercig sem éreztem magam rosszul, akinek ennyi esze van azzal nem lehet mit kezdeni.
2019. júl. 18. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Molyember ***** válasza:
46%

A biciklisek olyanok, mint a legyek. Tavasszal megjelennek, idegesítik az embereket, télre meg eltűnnek. A megoldás a kamera, és az őszinte, mélységes beleszarás. Ha meghal, vagy lebénul, az az ő baja, amíg én betartom a szabályokat, nekem nem lehet belőle bajom.

Megoldás lehetne még a biciklis rendszám, a KRESZ-vizsgával megkapható biciklis jogosítvány, aztán a szénné büntetés. Ez már általában nem tetszik nekik, nem szeretik a számonkérést.

2019. júl. 18. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Alex Fly ***** válasza:
@Molyember: az általad is vallott idióta demagógia helyett inkább a hatályos rendelkezések betartását preferálom.
2019. júl. 23. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!