Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Tudtok nekem olyan területet...

Tudtok nekem olyan területet mondani ahol tudom tanulni a vezetést apummal, jogsi nélkül?

Figyelt kérdés

Az áruházak parkolójában azért nem akarunk mert ott ha rendőr meglát megbüntet,Szóval valami eldugódtam hely kellene és valahol Pest környékén vagy ahozz közel.

A válaszokat nagyon köszönöm előre is aki ír.



2019. júl. 21. 12:09
 1/8 anonim ***** válasza:
34%
Miért kellene önállóan tanulnod? Azért van a rutinoktatás, hogy megtanuld ott. Az, amit egy eldugott úton meg tudsz tanulni, a rutin első pár órájában elsajátítható akkor is ha falábú meg kétbalkezes vagy.
2019. júl. 21. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
A Hajógyárin van egy nagy üres parkoló.
2019. júl. 21. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
77%
Nem is értem, mostanában mindenki úgy akar gyakorlati oktatásra menni, hogy tud vezetni, közben az pont arra van, hogy ott tanuld meg. Pláne azt kifejezetten szeretik az oktatók, ha valami hülyeség berögzül, amit aztán nekik kell kiverni a diákokból.
2019. júl. 21. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
78%

Gyakorlatilag barmilyen közforgalomtól elzárt magánterület jó erre. Meg kell beszélni egy közeli telephely tulajdonosával, hogy mondjuk hétvégén bemennétek oda x forintért gyakorolni. Jó reszük nyilván nem vallal ilyesmit, de hátha akad ismerősötök.


Én nem szórakoztam ezzel, a rutinpálya bőven elèg volt, meg talán két-háromszor mentem egy erdőszéli földúton pàrszáz metert, elindulast gyakorolva a legelejen.

2019. júl. 21. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
77%

Abban egyet kell értsek, az oktatók nem szeretik, ha mástól is tanulsz vezetni. Valóban képes sok rossz beidegződés, vagy megszokás kialakulni. Az oktatók a vizsgára készítenek fel, aszerint oktatnak, mutatnak meg mindent, amire vizsga alkalmával szükséged lesz. Az a cél, hogy ezek rögzüljenek be az agyadba, ezen mozdulatok legyenek reflexszerűek.

Ha mindenáron többet szeretnél gyakorolni, akkor az oktatótól kérjél plusz órákat! Annak idején én is így tettem. Ráadásul, télen tanultam. Amikor leesett a hó, illetve ónos eső esett sokan lemondták az órákat, én viszont annál inkább mentem. Soha vissza nem térő alkalom volt oktatóval vezetni ilyen pocsék időjárási körülmények között! Akadt olyan nap, mikor szinte egész nap vezettem, annyian lemondták. Mindez azt is jelentette, hogy tök hamar eljutottam a vizsgáig, amit kisujjból kiráztam. Mivel Budán (Gazdagrét, Sasad, Budaörs) tanultam, mindenféle útviszony között tanított az oktatóm. Komoly emelkedő / lejtő, földes út, autópálya...

Miután megkaptam a jogsit vettem nála plusz órákat. Sokkal kellemesebb, baráti hangulatban, mivel már nem volt vizsgadrukk. Oktatóm nyugdíjas korú profi volt. Ő tanította, vizsgáztatta az oktatókat is. Repülőgépen kívül mindent tudott vezetni.

Néhány évvel később, mikor munkából adódóan teherautót kellett vezetnem, ismét felkerestem pár óra erejéig. Sokat segített, mert úgy ültem be a teherbe, hogy nem volt idegen számomra és a főnököm egyből elégedett volt velem. :-)


Családtaggal és barátokkal is vezettem. De csak, miután meglett a jogsim! Meghallgattam az ő tanácsukat is. Ebben az is jó, hogy így több autótípust ismerhettem meg.


Mivel különböző élethelyzetekben kell vezetni a mindennapokban, így érdemes több helyszínt, helyzetet kipróbálni. Ha lehetőséged van, akkor több fajta járgányt is.


Nem kell betojni, a vizsgán annyit várnak el tőled, mint minden kezdő autóstó, semmivel sem többet! Azt nézik, valóban elsajátítottad az alapokat, amivel elindulhatsz a forgalomba. Az ezt követő időszakra találták ki a T betűjelzést. (Ha jól tudom, manapság már nem kötelező feltenni, de erről kérdezd meg az oktatót. Régen, egy messzi messzi galaxisban... mikor még én tanultam, még kötelező volt. De ha nem saját autód volt, akkor az kiskapunak számított.)


Sok sikert kívánok!

2019. júl. 21. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem nem ördögtől való a gyakorlati órák előtt otthon gyakorolni.


Az én oktatóm kifejezetten örült neki, hogy nem kellett a kuplung működését magyarázni, meg a rutinpályán bójákat kerülgetni, hanem rögtön a forgalomban kezdhettem.

Meg nekem is jó volt, hogy nem kellett a 4000 Ft-os órákat erre pazarolni.

2019. júl. 21. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Régen a Bécsi út 310. alatt található ATI tanpályáján volt lehetőség ilyen gyakorlásra. A vezetői engedéllyel rendelkező befizette sz óradíjat, aztán vihette a tanuló ismerősét gyakorolni.

Ilyenkor a tanuló vezetett, a vezetői engedélyesnek bent kellett ülni az autóban, az anyósülésen.

Néztem a honlapjukat, ma már csak friss jogsisok gyakorolhatnak, ill. akiknek megvan, de sok éve nem vezettek, hogy ismét formába jöjjenek.

(úgy látszik történhettek vitatott balesetek, ami miatt megszüntették ezt a szolgáltatásukat)

2019. júl. 21. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat aki még tud mondani akkor az jó lenne.
2019. júl. 21. 18:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!