Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Énn most érettségiztem le,...

Énn most érettségiztem le, tovább is fogok tanulni, de még ugye nem volt beiratkozás, és elvileg ilyenkor már nem áll fenn a tanulói jogviszonyom. Ilyen állapotban lehet venni diákjegyet/bérletet, vagy esetleg teljes árút kell?

Figyelt kérdés

2019. aug. 6. 14:38
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha idén érettségiztél, akkor a diákigazolványod érvényes október 31-ig, így jogosult vagy utazási kedvezményre.
2019. aug. 6. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Október végéig jó az előző diákigazolványod. Annyi, hogy figyelj oda, hogy ne felsőoktatási hallgatóknak való bérletet vegyél.

Mire lejár, addigra vagy megjön az új rendes plasztik diákod, vagy ha nem (nekem is májusban érkezett csak meg), akkor tudsz kérni helyette ideiglenes igazolást, ez egy A/4-es papír, kicsit macerás mutogatni az ellenőröknek, de legalább van.

2019. aug. 6. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Felsőoktatási hallgatóknak szóló bérlet csak Budapesten van, de ott is nyugodtan lehet venni közoktatási diákigazolvánnyal, csak fordítva nem szabályos.
2019. aug. 6. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

#3

Ahh, bocsi, már annyira ráálltam a BKK-ra, hogy teljesen arra asszociáltam. :)

Annyit tudok, hogy nekem anno a pénztáros néni a lelkemre kötötte, hogy október 31-ig közoktatásis bérletet használjak a közoktatási diákigazolványom mellé.

2019. aug. 6. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat! :)
2019. aug. 7. 01:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!