Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Volánbusz vélemények?

Volánbusz vélemények?

Figyelt kérdés
Mennyi volt a legtöbb idő amennyit nálatok késett?

2019. szept. 3. 07:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
67%
Eddigi rekord 7 perc, 2012-ben.
2019. szept. 3. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
78%
Itt állandóan késik a reggeli csúcsban és hétvégén is. 2-5 perc az átlag, de előfordult olyan is, hogy a következő járattal egyszerre értek be.
2019. szept. 3. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Az jó, nálunk ezek mindennaposak. Xd
2019. szept. 3. 08:17
 4/11 anonim ***** válasza:
76%
Nálam végtelen, mert volt, hogy kihagyta a menetrend szerinti betérést, holott a menetrendben egyértelműen benne volt - a netes menetrendben, a keresőben és a helyben kifüggesztett menetrendi lapon is. És ez a napi 2 járat egyike volt Felsőpakonyban. A távolból láttuk megfordulni a buszt pár sarokkal feljebb.
2019. szept. 3. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
35%

Nálunk az első megállok körül (még az induló városban) az átlagos a 2 perc késés. De ezt bármikor tudják produkálni, vagy pontatlanul jár az órájuk vagy csak több idő odaérni a megállókhoz mint amennyi a menetrendben van feltüntetve. Utána a várost elhagyva ha nincs nagy forgalom akkor megy rendesen minden járat, a következő faluba általában 2-3 perccel korábban szokott odaérni minden megállóba, az az utáni városba (ami a végállomás, kivéve ha megy tovább a járat de akkor megáll a pályaudvaron és onnan időben indul) pedig 8-10 perccel korábban szokott odaérni a megállókhoz.

A rekord késés nálam 15-20 perc volt, de akkor a buszos be is hozta a lemaradást, pedig csak 22km az út. Egy régi (talán 260-as) Ikarus busz jött a pótlásra, mert a másik lerobbant. Mindenkit felzavart a sofőr a buszra (jegyet se kellett venni), majd szép sebességgel elindult. Van útközben egy hosszú lejtős, viszonylag egyenes szakasz. Na ott (a műszerfalon lévő sebességmérő szerint) 110-nél kapcsolta az utolsó fokozatot és még utána rendesen gyorsult a busz. A város közepén lévő buszpályaudvar és az én megállóm között 21,8 km a távolság, és ezt 16 perc tettük meg (stoppereltem). Amúgy meg 35-40 perc szokott lenni az átlagos menetidő.

De olyan is szokott lenni, hogy kimarad egy járat. Én naponta átlagosan kétszer buszozok, évente kb. egyszer szoktam úgy járni hogy nem jön a kiírt busz. Bár, valójában lehet hogy nem is az van hogy nem jön, hanem az hogy jóval korábban indul. Volt olyan hogy a távolból láttam, hogy a kiírt időpont előtt 7 perccel ment el a busz a megállóm előtt (ahonnan amúgy 2 percet szokott késni mindig).

2019. szept. 3. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
78%
Na ez az, amitől elborul az agyam: ha korábban megy el a busz. Ma már szinte minden egyes buszon van a vezető látóterében valamilyen óra, többnyire a járműkövető rendszer fedélzeti egysége. De még a papíralapú menetrendek korában is meg lehetett tenni, hogy összenézi minimum 5-7 megállónként a menetrendet és a karórájàt a buszvezető. Ám ez a követelmény sem akkor, sem ma nem jelenik meg a menedzsment oldaláról és baktatsz ki a megállóba, öltözködsz vagy gurítod le az utolsó kortyot a kocsmàban, aztán csak a porfelhőt látod, akit felkavart a busz. Jó esetben fel tudod hívni a buszállomást, akik sajnálkoznak vagy mogorvàn letagadják az egészet, mondván rosszul járt az órád.
2019. szept. 3. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
50%
A legutóbbi 2 alkalommal is 10-10 percet késett.
2019. szept. 3. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
18 perc, ami miatt sikeresen lekéstem a csatlakozást. Ezért választom mindig a vasutar jobbára, a mi vonalunkon 5 percen belül van mindig a késés... és még kényelmesebb is, nem ráz szét és nem okádja a füstöt
2019. szept. 29. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A 2-5 percet általában bekalkuláljuk , hogy senki ne késsen le minket. Ha utaspanasz van mégis (mert higyjétek el még így is van aki telefonál,hogy elöbb ment el a busz) könyebb bizonyítani,hogy késöbb mentél el,minthogy pontosan. Mert a késő buszt megjegyzik. Hülyeségnek tűnik de így van. Ha járműkövető van benne,az más tészta. Egyébként az üzemanyag megtakarításra is játszanak sokan, mert 55-60-nál kevesebbet fogyaszt a busz,mint 70-nél. Mindenki válasszon magának egy okot,ami szimpatikus neki, de aki említette hogy 110-el ment lefelé a lejtőn a kolléga, az legyen tisztában azzal,hogy ő bűncselekményt követett el. "Közúti veszélyeztetést követ el, aki a közúti közlekedés szabályainak megszegésével közúton vagy közforgalom elől el nem zárt magánúton más vagy mások életét, testi épségét közvetlen veszélynek teszi ki."



Jó poénnak tűnik, de inkább késsek 15 percet,minthogy ezt valaki kamerára vegye és kirúgjanak, vagy esetleg rendőrségi eljárást kezdeményezzenek ellenem,mert veszélyeztettem az utasokat. A Mi munkánk lényege hogy az utasokat A pontból B pontba BIZTONSÁGOSAN szállítsuk el. És itt a BIZTONSÁGOSAN a lényeg,a menetrend csak utána következik,ami ugye tájékoztató jellegű.

2019. szept. 30. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Volt, ahol azért indult kis késéssel, mert megvárta a másik buszt, amelyik késett, és elvileg pár perc volna menetrend szerint az átszállásra.

Az ilyen mindig jó.


Viszont láttam olyat nemrég, hogy 0 perc van átszállni, de az buszpályaudvar, nem tudom, mennyi esély lenne elérni, a következő kb. egy óra múva indul.

2020. ápr. 3. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!