Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mi van akkor, ha valaki nem...

Mi van akkor, ha valaki nem pesti és olyan helyen száll fel először tömegközlekedési eszközre, villamosra, ahol nem tud jegyet venni?

Figyelt kérdés
2019. szept. 3. 12:19
 1/10 anonim ***** válasza:
82%

Jegy nélkül nem szállhat fel, illetve, ha negteszi, és ellenőrzést kap, megbüntetik, nem reklamálhat.

Sok helyen árulnak jegyet, jegy nélkül lehet sétálni is.

2019. szept. 3. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
ha elkapnak, akkor megmondod az ellenornek, hogy nem volt lehetoseged jegyet venni. haverom egyszer metron bliccelt akaratlanul, a trafik nem volt nyitva, automatak nem mukodtek (ujpest varoskapu). metrobol kifele kertek a jegyet, mondta, hogy nem tudott venni, elengedtek.
2019. szept. 3. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Sose szoktam bliccelni, általában napijegyet veszek, viszont az automata nem vonzó. Láttam már hogy valakinek nem adott vissza kétezresből... szóval ha valakinek nincs elég aprója akkor ha autómata van is még ilyen is lehet. A keletinél bkv jegyirodában tudom lehet venni embertől, de pl Kőbánya felsőnél nem tudom van e valahol újságos vagy valahol az éles saroknál valamilyen bolt ahol lehet venni vonaljegyet.
2019. szept. 3. 13:43
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem ismerem a bkv szabályait de vonaton lehet jegyet venni, ha olyan helyen száll fel valaki, ahol nem tudott venni.
2019. szept. 3. 13:48
 5/10 anonim ***** válasza:
86%
Ezt az "automata nem vonzó" dumát azért ne nagyon add elő kifogásnak, mert gyanítom, hogy ki fognak röhögni.
2019. szept. 3. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
71%

Kőbánya felsőn a MÁV pénztárban árulnak napijegyet, bérletet. Mellette az Élessarok irányában az OMW kúton (Budapest, X. kerület, Kőrösi Csoma Sándor út 39. ) vonaljegy típusú jegyeket.


[link]

2019. szept. 3. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

workdev te vagy az ügyeletes troll? Forumon kérdeztem... nem egy békávéstól. Meg aki irja hogy gyalogoljon, akinek nincs vonaljegye, rendkivul egyszeru gondolkodása lehet.


Az jo info higy lehet a venzinkutnál vonaljegyet venni, köszi

2019. szept. 3. 17:00
 8/10 anonim ***** válasza:
83%

Sokkal több helyen lehet vonaljegyet kapni, mint gondolnád.


Persze, a BKK ügyfèlpontok, pénztárak a legbiztosabbak, de kártyával fizetve az automaták sem különösebben problémásak. Van màr mobiljegy is (igaz, napijegytől indul, vonaljegy nincs.) Lehet venni postákon, egyes benzinkutakon, trafikokban vonaljegyet. Minden egyes MÁV-pénztár ad napijegyet. Minden busz- és trolisofőr ad emelt áron vonaljegyet, bár néha ok azért kifogynak belőle és vissza sem tudnak mindig adni. Sőt, egyes vidéki viszonteladók is árulnak budapesti vonaljegyet! Ezernyi opciód van. Használd a fent hivatkozott pontkeresőt

2019. szept. 3. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
81%
Elmondom neked vidéken is lehet kapni a trafikokban vonaljegyet. Amúgy nem tudom mit trollozol, szerintem a szó jelentését sem ismered. Egy teljesen ésszerű megjegyzést tettem, ha előadod az ellenőrnek, hogy azért nem vettél jegyet, mert nem volt pénztár, csak automata, akkor körbe fog röhögni.
2019. szept. 3. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
57%

[link]

Itt találod a jegyárusító helyeket.

Ráadásul az elsőajtós buszokon a sofőrtől is lehet venni (igaz, drágábban)

2019. szept. 4. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!